Hledat

MC- Rosa

Rosa rodinné centrum funguje v České Třebové již od roku 2003. V loňském roce se nám díky velkorysému přístupu Města Česká Třebová podařilo získat nové, pěkně zrekonstruované prostory.
Primárně se věnujeme přípravě programů pro rodiče pěčující o děti na MD a RD, kterým tak pomáháme čelit sociálnímu vyloučení. Pořádáme však i programy pro rodiče s dětmi většími, programy pro budoucí rodiče, či akce pro širokou veřejnost. Mimo to se zabýváme i pořádáním besed na různá rodičovská témata a kurzů (výtvarné, vzdělávací) pro dospělé. Jsme schopni však zajistit i poradenství v oblasti socíální, právní či v otázkách týkajících se rodičovství. Každý den se schází „Rodičovská skupina“, kde mají rodiče možnost neformálním způsobem sdílet své zkušenosti i trápení. Od února  roku 2012 též nabízíme službu hlídání dětí v „Klubu Rosička“.
Svou činnost a služby poskytujeme též v lokalitě Borek, kde se nachází velká koncentrace rodin ohrožených sociálním vyloučením. Aktivity realizované v této oblasti směřují zejména k rozvoji sociálních kompetencí dětí, které je navštěvují.
Mezi naše pravidelné aktivity patří i příprava nejrůznějších, sportovních a kulturních programů pro širokou veřejnost jako je Vítání jara, Kuličkiáda, oslava dne dětí, Sraz malých motorkářů, Svatomartinský průvod s lampiony, Vypouštění balonků s přáním pro ježíška a další.. V létě již k naší programové náplni neodmyslitelně patří sportovně-vzdělávací tábor pro rodiče s dětmi, příměstský tábor pro děti od 3 let   a  pohádkový cyklus „Léto s pohádkou“, který si za dva roky své existence získal řadu příznivců. V roce 2012 jsme za tento získali i Cenu Města Česká Třebová, kteréžto si velmi považujeme.

Ústecká 160, 560 02 Česká Třebová, Česká republika
Pardubický kraj
GPS: 49.9169017,16.4389765

Facebook komentáře

Mohlo by se Vám líbit

Obrázek RC- Litomyšl

RC- Litomyšl

Obrázek MC- Rosa

MC- Rosa

Obrázek Autodráha Česká Třebová

Autodráha Česká Třebová

Obrázek Chalupa s bazénem - Horní Dobrouč - Letohrad

Chalupa s bazénem - Horní Dobrouč - Letohrad

Obrázek Minigolf Ústí nad Orlicí

Minigolf Ústí nad Orlicí

Obrázek Srub Mendryka - bazén SPA a sauna - Janov

Srub Mendryka - bazén SPA a sauna - Janov

Obrázek Kavárna u kina- Lanškroun

Kavárna u kina- Lanškroun

Obrázek Prázdninový dům Písečná - chalupa Žamberk

Prázdninový dům Písečná - chalupa Žamberk

TOPlist