Search
Filters
Close
View as
Sort by

Muzeum Motocyklů a hraček - Šestajovice u Jaroměře

Muzeum motocyklů a hraček v Šestajovicích u Jaroměře nabízí ke shlédnutí více než 100 československých motocyklů. Součástí muzea je také výstava kočárků, panenek a hraček našich babiček, která je umístěna v původně dochovalé sýpce z poloviny 19.

Muzeum Keltů Dobšice - Nymburk

V roce 1899 západně od obce v místech, kde se kopal písek, nalezl Jan Hellich, zakladatel Polabského muzea v Poděbradech, rozsáhlé keltské pohřebiště s dvaceti sedmi hroby.

Království železnic - Praha

Před několika lety se zrodil nápad postavit největší modelové kolejiště u nás a ve střední i východní Evropě. Od nápadu k provedení vede dlouhá cesta, avšak již 1.

Muzeum strašidel - Olešnice

Olešnické muzeum strašidel Sklepení bývalé ledárny, kde se od zimy do letních měsíců uchovával led pro řezníky a olešnický pivovar. Bylo postaveno pod bývalým hřbitovem na počátku 19.

Skanzen Záluží u Vlastiboře - Tábor

 Tato malá vesnička se jmenuje Záluží u Vlastiboře,dříve málem zapomenuta,ale díky památkovému ústavu v Táboře se opět stala jedním z nejnavštěvovanějších míst v regionu.

Galerie umění pro děti - Praha

Společnost Umění pro děti, o.p.s. byla založena jako nezisková organizace za účelem podpory vztahu dětí k umění. Hlavním cílem je správně podchytit vnímání dětí na začátku jejich rozvoje  a pomoci se jim vymanit ze současného trendu vnímání masové kultury.

Zetor gallery - Brno - Líšeň

Zetor Gallery je nová víceúčelová hala umístěná přímo v areálu společnosti ZETOR TRACTORS a. s. v Brně. Rozkládá se na ploše více než 1 200 m2 v dvoupodlažní budově.

Muzeum socialisticých vozů - Praha Východ

Nedaleko od Prahy v malebné vesničce Kozovazy (Praha východ) vzniklo muzeum automobilů které se zrodily v dobách kdy u nás a v okolních tzv. spřátelených zemích panoval reálný socialismus.

Muzeum pověstí a strašidel - Praha

Vstupte do světa pražských pověstí a setkejte se tváří v tvář s duchy a přízraky staré Prahy! Zveme vás do světa plného humoru, poezie a tajemna prostřednictvím interaktivní expozice, která osloví nejen děti, ale i studenty, dospělé a seniory, stejně jako celé rodiny či školní výpravy.

Skanzen Veselý kopec - Chrudim

Osada Veselý Kopec byla založena v první polovině 16. století, jako řada dalších sídel na Hlinecku zabydlujících lesní krajinu. Domov zde našli drobní rolníci, kteří si těžce zajišťovali základní obživu.

Podorlický skanzen Krňovice - Hradec Králové

Podorlický skanzen Krňovice je jediné muzeum tohoto typu v Královéhradeckém kraji. Soustřeďuje architektonické a technické památky regionu Královéhradecka, podhůří Orlických hor a Podkrkonoší.

Středověký skanzen Řepora - Praha východ

V krásné chráněné přírodní lokalitě mezi pražskými Stodůlkami a Řeporyjemi se nachází středověký skanzen Řepora. Vesnice vznikla jako replika osady ze 14.

Muzeum panenek Barbie - Praha

Naštivte unikátní akci určenou nejen pro děti. Výstavu soukromé sbírky 1200 panenek Barbie a Monster High společně s 2200 modely autíček a motorek. Přijďte se potěšit a vrátit zpět do dětských let! NOVINKA: Pouze o prázdninách v galerii spolu s panenkami uvidíte i unikátní sbírku 2200 modelů autíček a motorek.

Automuzeum - Terezín

Co u nás uvidíte? Vystavujeme osobní automobily a motocykly z dob socialistické éry převážně z období 1960-1990. Jedná se o vozidla značek Trabant, Wartburg, Škoda, Tatra, Dacia, Lada, Moskvič.

Muzeum kočárků Mělník

Regionální muzeum Mělník, příspěvková organizace sídlí v budově bývalého kapucínského kláštera, původně měšťanského domu pocházejícího z 2. poloviny 14.

Železniční muzeum - Lužná u Rakovníka

Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka se již od roku 1999 zabývá údržbou a provozem historických kolejových vozidel, která po dlouhých letech ve službě dělají nyní radost železničním nadšencům i všem zájemcům o historii dopravy.

Podzemí zámku - Uherský Ostroh

Pro realisticky smý@lející dospěláky je komentovaná prohlídka podzemí ostrožského zámku asi @úletem@. Tajemná Kři@ťálová jeskyně s dorůstajícími krápníky. Interaktivní Atlantida, která vám umožní rozp ...

Jihlavská šatlava

Jihlavská šatlava aneb něco málo z historie tortury, vězeňství, práva útrpného, středověkých krátkých palných zbraní