Search
Filters
Close
View as
Sort by

Muzeum Štola č. 1 – Jáchymov

I když je to jen cca. 250 zpřístupněných důlních metrů, mají co nabídnout: potemnělou a vlhkou důlní atmosféru, zajímavý výklad o dolování na Jáchymovsku a @tole samotné, expozici malé důlní techniky ...

Modelové království

Vláčky v suterénu žďárského Domu kultury jistě nadchnou náv@těvníky v@ech věkových kategorií. Po kolejích o délce cca 600 m se @dnem i nocí@ prohání malebnou krajinou Českomoravské vrchoviny celá řada ...

Pelhřimovské peklo a Muzeum strašidel

Pelhřimovská sklepení jsou určena dětem. Sklepení domu s číslem popisným 10 je jen pro ty odvážné. Potemnělá atmosféra umocněná zvukovou kulisou nenechá nikoho na pochybách, že se nacházíte v pekle. Z ...

Expozice historických motocyklů - České Budějovice

Pokud máte doma malého fanou@ka či fanynku motorek a to předev@ím těch historických, zavítejte do Jihočeského motocyklového muzea. Kromě historických motocyklů a dobových doplňků k nim je k vidění i n ...

Muzeum stavebnice Merkur - Police nad Metují

Kdo šroubuje nezlobí !!! Ocelové Město, vláčky, stavebnice, herna pro děti i dospělé to vše je Muzeum MERKUR Chcete se dozvědět víc o stavebnicích a plechových vláčcích MERKUR či parních strojích? Chcete vidět největší stavbu z MERKURu? Navštivte Muzeum stavebnice MERKUR v Polici nad Metují.

Panenkárium - Muzeum panenek - Hradec Králové

PANENKÁRIUM - Muzeum panenek Stálá výstava panenek od roku 1900 až do současnosti. Panenkárium - muzeum panenek - Vám představujeme pestrou škálu typů historických panenek z porcelánu, celuloidu, textilu a panenky vystřihované z papíru.

Hornický skanzen Zlatorudné mlýny - Zlaté Hory - Ondřejovice

Hornický skanzen - se Zlatorudnými mlýny u Zlatých Hor Při cestě ze Zlatých Hor do Ondřejovic, leží malebné Údolí Ztracených štol. Říčka Olešnice zde opouští úzce zaříznutý úsek údolí a po miliony let ukládá zlato do náplavů.

Fort Hary - Pevnost Lovců Kožešin A Indiánské Muzeum - Jarotice

Naše westernová pevnost se nachází v malebném prostředí Jižních Čech v obci Jarotice nedaleko Mirotic rodiště Mikoláše Alše. Jsme jediný skanzen lovců kožešin v Čechách! Jsme oblíbená turistická a cyklistická lokalita.

Skanzen Bolatice - Opava

Skanzen lidových tradic a řemesel Bolatice, vybudovaný v roce 2002, je jedno z mála dosud zachovalých příkladů tradičního vesnického stavení v 19. a na počátku 20.

Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova

Součástí Muzea Českého ráje v Turnově je národopisné expozice na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova, který se nachází 3 km od Turnova (směr Železný Brod – silnice E65, vlaková zastávka Turnov-Dolánky, pěšky od muzea cca 20 min.

Archeologický skanzen Březno u Loun

Tento skanzen vznikl jako součást výzkumného programu, který navázal na výsledky velkoplošného archeologického výzkumu, prováděného na této lokalitě v průběhu padesátých až sedmdesátých let dr.

Hornický skanzen Březové Hory - Příbram

Expozice umístěné v historických provozních a správních objektech přibližují bohatou montánní minulost spjatou s těžbou stříbra, uranu a dalších rud. ...

Armádní muzeum - Praha

Armádní muzeum je umístěno v Praze na Žižkově v historických budovách Památníku osvobození. Expozice muzea je rozčleněna do pěti základních celků. První se věnuje období 1.

Muzeum traktorů a zemědělské techniky - Chotouň

Muzeum založil v roce 1996 Pavel Víša, potomek starého místního selského rodu Rejholců. Impulsem mu k tomu byl darovaný traktor Svoboda 12. Muzeum je umístěno v historické obci Chotouň na českobrodsku.

Muzeum sportovních vozů - Lány

Muzeum sportovních vozů vzniklo rekonstrukcí bývalé samoobsluhy a přilehlého hospodářského stavení. Nachází se v obci Lány v okr. Rakovník. Pro veřejnost bylo otevřeno v říjnu 1997.

Expozice času - Štenberk - Olomouc

Prohlídková trasa Expozice času v sobě zahrnuje 10 místností, které jsou vybaveny především exponáty ze sbírek Vlastivědného muzea v Olomouci, Národního technického muzea v Praze, Židovského muzea v Praze a Obuvnického muzea Zlín.

Muzeum valašských strašidel - Velké Meziříčí

Muzeum valašských strašidel bylo otevřeno v roce 2002 v prostorách Střediska volného času Domeček. Do stylového prostředí je zasazeno 18 nadpřirozených bytostí, které jsou spojeny s pověstmi a bájemi z Valašska.

Muzeum strašidel - Plzeň

V hotelu Centrál se nachází historické podzemí v němž jsou tajuplná sklepení plná strašidel.Bájný kníže Radouš, vodníci, čarodějnice, Saracénský čert, ohnivý pes, draci a jiná havěť nestoudná patří neodmyslitelně k našemu kraji pod Radyní.