Search
Filters
Close
View as
Sort by

Muzeum psacích strojů v České Kamenici

Více než 300 psacích strojů z období od konce 19. do poloviny 20. století. Expozice muzea je rozdělena do 3 částí : malé a atypické psací stroje a mechanické kalkulačky, psací stroje z USA a Velké Británie a psací stroje z Německa a dalších evropských zemí.

Skanzen Doubrava - Karviná

    Skanzen Doubrava se nachází v prostorách nejstaršího zachovalého chebského hrázděného statku v Doubravě. Obec Doubrava byla založena na počátku 14.

Skanzen výroby dřevěného uhlí - Kladno

Ve skanzenu jsou připravovány akce pro širokou veřejnost. Historie pálení dřevěného uhlí na Křivoklátsku spadá do dávné minulosti, do doby přibližně 500 let před naším letopočtem.

Skanzen Přerov nad Labem

Ve skanzenu jsou pořádány různé akce pro děti a širokou veřejnost.1. Vrata s vrátky, sloupy a část oplocení - hlavní vchod  do muzeaKopie vjezdu od památkově chráněné usedlosti  č.

Hamousův statek - Rakovník

Během prohlídky můžete každou sobotu a o svátcích zhlédnout ukázku pečení chleba ve staré peci.Každý, kdo někdy navštíví Hamousův statek, je jistě překvapen polohou a velikostí stavení.

Muzeum lokálky - Rokytnice v Orlických horách

 Občanské sdružení Letohradský železniční klub  svou brigádnickou činností opravil a zpřístupní tak prozatím první a zároveň největší část původní budovy z r.

Průmyslové muzeum Mlaďejov

Mladějov na Moravě – Výlet do technické historieJedenáct kilometrů dlouhá mladějovská úzkokolejka o rozchodu 600 mm byla vybudována na sklonku první světové války pro dopravu lupku, šamotu a místního uhlí.

Poštovní muzeum - Vyšší Brod

Co uvidíte- rozsáhlá expozice dějin poštovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku od roku 1526 do současnosti na ploše téměř 2000 m² unikátní sbírka vozů, kočárů a saní z 19.

Landek Park - Hornické muzeum - Ostrava

Největší hornické muzeum v ČR se rozprostírá na jihovýchodním úpatí vrchu Landek, který leží nad soutokem řek Odry a Ostravice. Landek byl v roce 1992 vyhlášen národní přírodní památkou.

Městská elektrárna města Písku

Od začátku roku 2006 je provozovatelem muzejní části Městské elektrárny v Písku Regio Písek o.p.s. Vstupné do objektu bylo zachováno ve výši 20 Kč, chod zařízení ale postupně dostává změn.

Letecké muzeum - Olomouc

Letecké muzeum Olomouc vzniklo v červenci roku 2009, jako nápad leteckého sběratele a herce olomouckého divadla pana Svobodníka.Významným spoluzakladatelem a oporou muzea byl a je Dr.

Auto - moto museum - Jičín

Návštěvníci muzea mohou shlédnout historické automobily, motocykly a jiné exponátyz let 1870 - 2005.Zajímavou částí muzea je expozice věnovaná automobilovému a motocyklovému závodníkovi, původnímu majiteli objektu a zakladateli motoristického sportu na Novopacku Antonínu Vitvarovi.

Škoda muzeum - Mladá Boleslav

V roce 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi společný podnik. ŠKODA tak patří k jedné z nejstarších automobilových značek na světě.

Pohádkový svět strašidel - Ostrava

Pohádkový svět strašidel je stálá expozice zejména pro malé i velké děti, která přiblíží pohádkový svět. Pohádkový sklep strašidel je jedním z mála míst v Ostravě, kde rodiny s dětmi mohou trávit volné odpoledne "pohádkově".