Search
Filters
Close
RSS

New Tips

12/1/2019

Advent na zámku Kačina 2019

Kytarový recitál i folkové koncerty, divadelní představení, ukázky zvyků a řemesel, výstavy a kostýmované prohlídky – to vše přinese letošní Advent na zámku v Národním zemědělském muzeu Kačina. V neděli 1. prosince od 10 do 17:30 hodin se koná již třetí ročník a opět vás čeká den plný předvánoční pohody a společenského setkávání. Přijďte si vyzkoušet zvyky a tradice Ukázky zvyků a tradic doplní tvůrčí dílny a tematické prodejní stánky na jarmarku v zámeckých sklepích. Návštěvníci budou moci zhlédnout představení divadelních skupin Toy Machine a U plotny. V rámci oživených prohlídek Kde je Rudolf? budou zámeckými interiéry provázet v historických kostýmech členové spolku Salomé. Hudba, divadla, výstavy O hudební program se postarají folková skupina VilMa a skupina Půljablkoň, sestávající ze zakládajícího člena Jablkoně Michala Němce a zpěvačky Marie Puttnerové. Adventní den uzavře kytarový recitál s česko-francouzskou šansoniérkou Evou Cendors. Koncerty i divadelní představení se odehrají v zámeckém divadle. Akce nabídne i dvě tematické výstavy – tradiční výstavu betlémů a výstavu zimních řemesel, z nichž některá budou představena naživo. Adventní program pokračuje i o víkendech 7. a 8. prosince, kdy budou probíhat i prohlídky zámku, a 14. a 15. prosince, kdy bude navíc přístupný i zámecký skleník. Adventní program pro školy nabídne představení adventních zvyků a tradic v prostředí hospodářského zázemí, navíc jej doplní tvořivá dílna. K dispozici bude po první dva týdny v prosinci, vždy od středy do pátku. Podrobný program: 10:00–16:00 adventní zvyky, tvůrčí dílny, adventní jarmark (zámecké sklepy), tematické výstavy a zámecké prohlídkové trasy se spolkem Salomé 10:00–10:45 divadelní představení Betlém, hraje Toy Machine (zámecké divadlo) 11:00–11:00 divadelní představení Podivuhodné Vánoce, hraje divadlo U plotny (zámecké divadlo) 13:00–14:00 koncert folkové skupiny VilMa (zámecké divadlo) 14:00–15:00 koncert folkového dua Půljablkoň (zámecké divadlo) 16:00 slavnostní zapálení 1. adventní svíčky na zámeckém adventním věnci (zámecké nádvoří) 16:00–17:15 Eva Cendors, kytarový recitál s doprovodem (zámecké divadlo) Vstupné: dospělí 150 Kč; děti, studenti, senioři 70 Kč; rodinné vstupné (2 dospělí + 2–3 děti do 18 let) 350 Kč; ZTP, ZTP/P a děti do 3 let zdarma

12/14/2019

Předvánoční zámecký kemp 2019

Potřebujete čas na předvánoční úklid, pečení cukroví nebo si potřebujete promluvit s Ježíškem? Děti se naučí spoustu nových věcí, potkají nové kamarády a zažijí spoustu legrace. ________________________________________ PRO KOHO JE KEMP URČENÝ: •  ideálně pro děti ve věku 4 – 10 let •  počet míst na kempu je omezený na max. 25 ________________________________________ CO DĚTI ZAŽIJÍ: •  celodenní pestrý program ze zámeckými lektorkami s pedagogickým vzděláním •  skupinovou hru, procházku, výtvarné aktivity, zpěv koled, tvořivou dílnu •  vyrábět budeme betlém z přírodnin a dřevěných komponentů, který si děti odnesou domů •  zajišťujeme celodenní pitný režim a stravu (2x svačinka, oběd) ________________________________________ JAK MOHU PŘIHLÁSIT SVÉ DÍTĚ?: 1.  Zjistěte si, zda je ještě volné místo. Pište nebo volejte Martinu Schutovou: schutova@zamekzdar.cz nebo 732 937 710. 2.  Vyplníte přihlášku společně s prohlášením o bezinfekčnosti dítěte (ke stažení již brzy ZDE) . 3.  Na recepci Muzea nové generace zaplatíte nejpozději týden před akcí „kempovné“ (ceny viz níže), v případě nemoci nebo odhlášení z vážných důvodů je po domluvě možné převést kempovné na nejbližší zámecký kemp. ________________________________________ CENA („kempovné“): •  550 Kč/ dítě/ 1 kemp (pro druhého sourozence 450 Kč) •  900 Kč/ dítě/ 2 kempy •  cena zahrnuje: dopolední a odpolední svačinu, oběd a pitný režim, výtvarný ateliér a zábavně-vzdělávací program v Muzeu nové generace a v areálu zámku Všechny další dotazy vám ráda zodpoví Martina Schutová: schutova@zamekzdar.cz, 732 937 710

11/30/2019

Čertovský zámecký kemp 2019

Potřebujete čas na předvánoční úklid, pečení cukroví nebo si potřebujete promluvit s Ježíškem? Děti se naučí spoustu nových věcí, potkají nové kamarády a zažijí spoustu legrace. ________________________________________ PRO KOHO JE KEMP URČENÝ: •  ideálně pro děti ve věku 4 – 10 let •  počet míst na kempu je omezený na max. 25 ________________________________________ CO DĚTI ZAŽIJÍ: •  celodenní pestrý program ze zámeckými lektorkami s pedagogickým vzděláním •  společné vaření čertovského guláše, skupinovou bojovku v areálu zámku, procházku, výtvarné a pohybové aktivity •  děti si z kempu odnesou fotografii s čertem •  zajišťujeme celodenní pitný režim a stravu (2x svačinka, oběd) ________________________________________ JAK MOHU PŘIHLÁSIT SVÉ DÍTĚ?: 1.  Zjistěte si, zda je ještě volné místo. Pište nebo volejte Martinu Schutovou: schutova@zamekzdar.cz nebo 732 937 710. 2.  Vyplníte přihlášku společně s prohlášením o bezinfekčnosti dítěte (ke stažení již brzy ZDE) . 3.  Na recepci Muzea nové generace zaplatíte nejpozději týden před akcí „kempovné“ (ceny viz níže), v případě nemoci nebo odhlášení z vážných důvodů je po domluvě možné převést kempovné na nejbližší zámecký kemp. ________________________________________ CENA („kempovné“): •  550 Kč/ dítě/ 1 kemp (pro druhého sourozence 450 Kč) •  900 Kč/ dítě/ 2 kempy •  cena zahrnuje: dopolední a odpolední svačinu, oběd a pitný režim, výtvarný ateliér a zábavně-vzdělávací program v Muzeu nové generace a v areálu zámku Všechny další dotazy vám ráda zodpoví Martina Schutová: schutova@zamekzdar.cz, 732 937 710. ________________________________________ Připravujeme také PŘEDVÁNOČNÍ ZÁMECKÝ KEMP (14. 12.)

12/7/2019 - 12/8/2019

Vánoční trh 2019 - Žďár nad Sázavou

Originální dárky, svařené víno, rozsvícení vánočního stromku, zpívání koled, ochutnávání cukroví, vánoční dílny nebo živá hudba… Užijte si Vánoce na zámku už počtvrté! KDY BUDE TRH PROBÍHAT?: •  sobota: 9 – 17 h •  neděle: 9 -16 h KAM NA TRH VYRAZIT?: •  na II. a III. zámecké nádvoří a do běžné nepřístupných prostor zámku (bývalé muzeum knihy) NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?: •  stovka prodejců krásných ručně vyráběných dárků a regionálních výrobků •  vánoční občerstvení •  doprovodný program: vystoupení místních hudebních spolků DOPROVODNÝ PROGRAM: •  Vánoční koncert pěveckého souboru Oáza Worship Band (sobota, 10:30 / Barokní sály) •  Zpívání koled pod vánočním stromkem (sobota, 17:15) •  Vystoupení místních hudebních souborů (sobota i neděle / oválný sál prelatury) •  Vánoční koncert dětského pěveckého sboru Žďáráček (neděle, 13:00 a 15:00 / oválný sál prelatury) •  Zámecká vánoční tvořivá dílna – výroba dřevěných andílků (sobota i neděle / čajovna na III. nádvoří) •  Troubení vánočních koled z oken zámku (sobota i neděle / III. nádvoří) Pozn.: Časy  a místa jednotlivých vystoupení budou ještě upřesněny, program se může změnit. VSTUPNÉ: •  10 Kč (při vstupu na výstavu Včela – Cesta do včelího města je vstup na trh zdarma) ________________________________________ Po dvě adventní soboty (30. 11., a 14. 12.) pro vás budou navíc v areálu zámku připraveny celodenní VÁNOČNÍ KEMPY – určeny pro děti, jejichž rodiče potřebují péct cukroví, uklízet nebo shánět inspiraci pro Ježíška ;). Děti se naučí spoustu nových věcí, potkají nové kamarády a zažijí spoustu legrace.

Lesní mateřská školka Soovička

Lesní školka v Kolovratech

10/22/2019 - 4/13/2020

Včela – Cesta do včelího města

Chcete zažít včelí svět všemi smysly? Otevřete oči, nastražte uši a přivoňte. Cítíte tu vůni medu a pláství? Matka včel tu na vás čeká a potřebuje vaši pomoc. Pomůžete jí? Ponořte se na zážitkové výstavě písecké Sladovny do neuvěřitelného života tohoto zajímavého, pracovitého a inteligentního hmyzu. Neuvěřitelný včelí svět... Interaktivní výstava pro děti i jejich dospělý doprovod přináší zajímavé pohledy na včely a na organismus včelstva ve snaze porozumět jeho tajemstvím. Děti zde najdou podněty k poznávání všemi smysly, seznámí se s životem v úlu, jeho strukturou, a především se naučí mít včely rády či získají pokoru před tajuplným životem tohoto pracovitého a neuvěřitelně inteligentního hmyzu. Včelí příběh - co vás na výstavě čeká? Na výstavu vstoupíte jako člověk, ale to bude trvat jen krátkou chvíli. Velmi rychle se totiž stanete právě narozenou včelou a vydáte se na cestu za poznáním, na jejímž konci přispějete k záchraně královny. Narodíte se jako malá včela a začnete objevovat svět. Ocitnete se v dřevěném labyrintu, v němž budete muset rozpoznat a využít všechny smysly. Každá včela zde má svůj úkol a všechny přispějí ke správnému fungování celého včelstva. Výstava je o překonávání strachu s neznáma, o spolupráci i o včelách jako takových. Pozor, budete potřebovat všechny smysly! Naučíte se je objevovat a používat tak, abyste byli celému včelstvu co nejprospěšnější. Čeká vás úchvatné prostředí s krásnými dřevěnými kulisami, zvukové i vizuální efekty, dobrodružství, zábava, hra i spousta nových informací. Prozkoumáte úl v roli malé včelky a vyletíte z něj jako včela, která přesně ví, co dělat. Vstupné: 100 Kč, 70 Kč (snížené),  300 Kč (rodinné), 60 Kč (pro školy)

Dětské hřiště Debř

Příjemné starší hřiště na okraji Radouče. Ideální v letních měsících jelikož vzrostlé stromy nabízí příjemný stín. Přestože na hřišti není mnoho herních prvků je velké svoji rozlohou a děti se tam krásně vyběhají. V blízkosti hřiště se dá zaparkovat.

Rozhledna Císařský kámen

V roce 2018 zde byla postavena nová kovová rozhledna, jelikož původní napadla dřevokazná houba. Nedaleko naleznete v Milířích i stánek, kde se můžete občerstvit. Výhled: ještědský hřbet, Liberec, Jablonec nad Nisou, ale i jižní svahy Jizerských hor nebo západních Krkonoš, Český ráj se zříceninou Trosky; výhled usnadňují orientační panoramatické tabule na ochozu rozhledny.

Lesopark Horka

Rozsáhlý lesopark, pojmenovaný podle nedalekého vrchu Mazova horka, vybudoval na ploše 7 hektarů liberecký podnikatel Miloš Vajner. Lesoparkem vede síť naučných stezek, děti tu mají zábavnou formou poznávat stromy a zvířata. Vstup do lesoparku hlídá třicetimetrová socha obra Mázy. Obr má nainstalovaná zvuková a pohybová čidla. Když jdete okolo, obr chrápe a když mu zakřičíte do ucha, odpoví vám. V lesoparku se nachází labyrint ze smrků, vyhlídková věž s rozhlednou, lesní jezírko, restaurace, amfiteátr pro venkovní divadla a přednášky, lanové centrum, dřevěné domky na kůlech pro dětské tábory a dřevěný hrad.

9/7/2019 - 12/31/2019

JÁ, HRDINA

Interaktivní expozice pro děti a rodiče se věnuje složkám integrovaného záchranného systému a situacím, ve kterých se může každý z nás stát hrdinou a zachránit lidský život. Zážitková výstava Já, Hrdina je zaměřená na nejmladší diváky, které hravým způsobem seznamuje s tím, jak se chovat v krizových situacích. Děti se na motorce a na kole zapojí do provozu na uměle vybudovaném dopravním hřišti se silnicí, domy a zaparkovanými maketami policejního auta, hasičské cisterny a sanitky, když v tom se stane nehoda. Co by děti měly v takové situaci udělat? Během společné hry se to naučí. Díky spolupráci s jednotlivými složkami integrovaného záchranného systému vznikne doprovodný program pro širokou veřejnost. Ta má totiž často o fungování složek IZS jen velmi povrchní informace. Na přednáškách vystoupí hasiči, policisté, lékaři zachraňující životy ve vrtulníku a povypráví o svých zážitcích, dorazí také zástupci BESIP. Připraveny jsou také ukázky hašení požáru, vyprošťování z vraku, první pomoci a dalších aktivit IZS. Součástí programu budou také lektorské programy pro školy nejen Plzeňského kraje. Výstava je určena především pro děti od 4 do 12 let. Děti do 10 let mohou navštívit výstavu pouze v doprovodu rodičů. Otevírací doba Pondělí - Pátek 13:00 - 18:00 Sobota - Neděle 10:00 -18:00 Vstupné dospělí 90 Kč děti, senioři, ZTP 60 Kč rodinné vstupné 200 Kč děti do 3 let mají vstup zdarma Vstupenky zakoupíte v předprodeji na www.plzenskavstupenka.cz S Plzeňskou kartou sleva 20 % na vstupné.

Hoparena - Liberec

SKÁKEJ PRO RADOST Zaskoč do HOP Areny v Libercij jako o život od rána do večera v největším trampolínovém centru v České republice. * maxiskok * cesta bojovníka * basketbal * trampolíniště * lezecká stěna * vybíjená * přehazovaná * přetlačovaná * pěnové moře * hopaskok * hopsaliště * batoliště

Sklárna AGS Svoboda - Žďár nad Sázavou

Tip na výlet s exkurzí. Vážení přátelé, dovolujeme si Vám nabídnout zastavení ve sklárně Svoboda. Nabízíme prohlídky provozu, naší prodejní galerie skla i kreativní činnost.

Herna Neposedové

Nová didaktická herna pro děti v Havířově.

Opičí Ráj

Dětská herna je ideálním místem, kde se vaše děti mohou pobavit s kamarády a Vy si můžete dopřát příjemné chvíle odpočinku. Součástí prostoru je i plně vybavená kavárna, kde si můžete vychutnat kvalitní kávu a přitom být neustále v kontaktu se svými ratolestmi. Máme zde spoustu vyžití pro děti všech věkových kategorií – od prolézací zóny, přes klouzačky, bazén s kuličkami až po xbox nebo taneční podložky. Pro děti současně připravujeme i různé doprovodné programy jako mini disko, narozeninové oslavy s možností objednat dětem klauna či kouzelníka a mnoho dalších aktivit. Doufáme, že se vám u nás bude líbit a spolu se svými dětmi u nás strávíte příjemný čas plný zábavy a relaxu. Těšíme se na Vaši návštěvu

Funpark SKiPi - Letohrad

Nové dětské centrum SKiPi Funpark v Letohradě! Přijďte prozkoumat Funpark plný zábavných atrakcí... Funpark - aktivní pohyb nejen pro děti - Trampolíny s bočním skokem Labyrint s togogány Dráha pro šlapací káry Lanové centrum Relax zóna Baby Funpark - pro nejmenší průzkuníky - Mašinka pro strojvedoucí Bazének s balónky Skrýše a domečky Skluzavky Trampolíny Lezecká stěna - Rozsáhlá 10m vysoká stěna - Boulder Cesty přizpůsobené pro začátečníky i pokročilé Půjčovna vybavení Kurzy lezení Součástí je i moderní restaurace s kavárnou - kde si vybere opravdu každý- Vegetariánské i tradiční masové pokrmy, pizza z pece Nabídka vitríny - lehké dezerty i slané svačinky

Dětský svět Floria - Kroměříž

Dětský svět Floria Navštivte unikátní zábavní park Dětský svět Floria, který nabízí vyžití pro celou rodinu za jakéhokoli počasí. Zatímco děti si u nás mohou hrát ve vnitřní nebo venkovní herně, pro ty starší jsme připravili několik sportovišť od skateparku, přes tenisové kurty až po beachvolejbalové či streetballové hřiště.