Hledat

Pohádkový Hrad a Zámek Staré hrady

  • Pohádkové Staré Hrady jsou domovem mnoha pohádkových bytostí – skřítků, strašidýlek a strašidláků, čarodějů různých kategorií, čarodějnic parádivých, marnivých, ale i pilných a užitečných. Bydlí tu i krásné princezny, umounění čerti, vodníci a vodnice, loupežníci a loupežnice,  obr s drakem a další malé či velké, ale všechny stejně důležité, pohádkové bytůstky.Přijďte a nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky.
  • Prohlídkový okruh „POHÁDKA I.“ vás zavede do POHÁDEK čaroděje ARCHIBALDA I. v tajemném zámeckém sklepení. Zde našli svůj domov umounění dobráčtí čertíci, vodníci, skřítkové a veselí strašidláci. Uvidíte tu lesní a ledové království,  čertovskou a vodnickou domácnost, pohádkovou hladomornu, rodinku starohradského obra, velkého ochočeného draka z lesního království, palác plný skřítků a mnoho dalších překvapení. Od dubna uvidíte i novinku letošní sezóny - Obří smaragdové draky, kteří vylézají ze starohradských podzemních katakomb.
  • V prohlídkovém okruhu „POHÁDKA II.“ navštívíte POHÁDKY čaroděje ARCHIBALDA I. na prostorné hradní půdě, plné krásných věcí, opředených letitými pavučinami. Zabydleli ji čarodějnice různých kategorií a kouzlobabky, pravá starohradská strašidla, strašidýlka  a také pěkně vykutálení skřítkové. Uvidíte časostroj, který vás vezme zpátky do pohádky, navštívíte strašidláckou kuchyni, čarodějnou prádelnu a mydlírnu a na zámku si prohlédnete i komůrku kuchařky Magdaleny Háty. V případě příznivého počasí projdete i čarodějným kurzem letu na koštěti.
  • Knížka STAROHRADSKÉ POHÁDKY čaroděje ARCHIBALDA I. - III. díl

Na hradní pohádkové půdě, v komůrce zámecké kuchařky Magdaleny Háty, se právě narodila nová pohádka. Je to už třetí díl knížky Starohradské pohádky nejvyššího pohádkového čaroděje Archibalda I. Dobrý duch Starých Hradů Tarbon zde představuje dalších 7 z jeho 77 starohradských pohádek a příběhů. Dozvíte se v ní, jak nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I. na hrad a zámek Staré Hrady přišel, jak to bylo s draky a dračími princeznami Lajdalínou, Trajdalínou a Rozcaplínou, s rozpůleným kočárem Drncoletem, se zvídavou čarodějnicí Kušmírou a popletenou Apsindou.  Dočtete se, proč všichni starohradští myšáci, krysáci a potkaňáci bydlí právě v Čarodějné Bestyjole.  Seznámíte se s pohádkou o utajené kráse a o skřítku Láskulínovi. V pohádce o tom, jak PanPína čaroděj Zlomyslín unesl, zažijete trochu toho správného pohádkového napětí. Nakonec vám představíme většinu pohádkových bytostí, které tu na Starých Hradech bydlí. Knihy k dostání na hradu.

Staré Hrady 1 Libáň 507 23
Královéhradecký kraj
GPS: 50.386349,15.2137163

Facebook komentáře

Mohlo by se Vám líbit

Obrázek Zámek Dětenice

Zámek Dětenice

Obrázek Zámek Rumprecht- Jičín

Zámek Rumprecht- Jičín

Obrázek Pohádkový Hrad a Zámek Staré hrady

Pohádkový Hrad a Zámek Staré hrady

Obrázek Chalupa s bazénem - Hřmenín - Český ráj

Chalupa s bazénem - Hřmenín - Český ráj

Obrázek Chalupa Střevač - Nadslav - Český ráj - Jičín

Chalupa Střevač - Nadslav - Český ráj - Jičín

Obrázek Lesní školka Ostružinka- Jičín

Lesní školka Ostružinka- Jičín

Obrázek Rekreační dům s bazénem - Ostružno - Jičín

Rekreační dům s bazénem - Ostružno - Jičín

Obrázek Chalupa s bazénem Plhov - Samšina - Český ráj

Chalupa s bazénem Plhov - Samšina - Český ráj

Obrázek Chalupa U Tůmů - Hubojedy, Mladějov, Český ráj

Chalupa U Tůmů - Hubojedy, Mladějov, Český ráj

Obrázek Ubytování Vila s bazénem - Sobotka - Český ráj

Ubytování Vila s bazénem - Sobotka - Český ráj

Obrázek Cipískova, Rumcajsova a Mančina stezka- Mladějov- Jičín

Cipískova, Rumcajsova a Mančina stezka- Mladějov- Jičín

Obrázek Chalupa s bazénem Střeleč - Mladějov - Český ráj

Chalupa s bazénem Střeleč - Mladějov - Český ráj

TOPlist