Hledat

Bazalka a pár informací o této bylině

Bazalka je původem z Indie a má posvátné místo v hinduistické náboženských zvycích. Indiáni uctívají bazalku každé ráno a večer, a když vidíte, léčivé vlastnosti této svaté byliny, budete také chápat její význam.
Zde několik zdravotních výhod bazalky.

 1. Léčí horečka a nachlazení
  Bazalka má antibakteriální vlastnosti, listy jsou vysoce účinné při léčbě různých horeček, včetně malárie, dengue a chronické horečky. Křehké listy bazalky, vařené s čajem, mohou snižovat účinek těchto onemocnění do značné míry. V případě nachlazení, šťáva z listů bazalky, přináší rychlou úlevu.
 2. Nemoci dýchacích cest
  Odvar z listů bazalky se zázvorem a medem je vynikající prostředek při léčbě různých respiračních onemocnění, jako je nachlazení, chřipka, astma a bronchitida. Tento odvar otevře plíce zablokované kvůli hlenům a pomáhá nemocného správně dýchat.
 3. Léčí bolesti v krku
  Kloktání vlažnou vodou s výtažky z bazalky je velmi užitečné, jak se zbavit bolesti v krku.
 4. Dobré pro srdce
  Bazalka snížuje hladinu cholesterolu v těle, bazalka také vede žebříček je jedna z nejzdravějších bylin pro srdce. To zabraňuje nebezpečí srdeční slabosti a mrtvice.
 5. Anti-stres v přírodě
  se doporučuje pro každého žvýkat alespoň dvanáct listů bazalky za den, aby jste si udrželi dobré zdraví. Bazalka je také anti-stres bylina, která výrazně chrání vaše tělo a mysl od hrozby stresu a depresí.
 6. Posiluje ledviny
  Bazalka je velmi účinná bylina, která udržuje zdraví ledvin tím, že je posiluje. Kromě toho, bazalka, je podpůrná, pokud jde o ledvinové kameny. Na to je dobré popíjet bazalkovou šťávu s medem šest měsíců a tak se zbavit kamene z těla.
 7. Léčí infekce dutiny ústní
  Listy bazalky jsou vynikající pro léčbu vředů v ústech a infekce. Jednoduše žvýkat několik listů bazalky a získáte rychlou úlevu. Je také dobrá jako osvěžovač.
 8. Léčebný proti bodnutí hmyzem
  lžíce bazalky - šťáva nebo pastou z čerstvé bazalky kořenů je velmi užitečné při léčbě bodnutí hmyzem a kousnutí. Čerstvá šťáva může být také použita přímo na postižených částech, aby se Vám rychle ulevilo.
 9. Udržuje zdravé dásně
  Pro ty, kteří trpí problémy s krvácivostí dásní, zápach z úst a zubní kaz, se bazalka může ukázat jako velmi efektivní. Anti-bakteriální a antibiotické vlastnosti bazalky mohou pomoci v prevenci těchto onemocnění dutiny ústní. Sušené listy bazalky lze smíchat s hořčičným olejem a měly by být používány každý den, aby vaše zuby byly zdravé.
 10. Vynikající pro oči
  Bazalka má vitamin A v, což je vynikající pro zachování zdraví očí. To odvrátí onemocnění, jako je šeroslepost a bolest očí. K léčbě bolavých očí, můžete dokonce i pár kapek šťávy bazalkou dokázat zázračné.
 11. Chrání DNA
  Bazalkové listy obsahují řadu fantastických fytonutrienty a antioxidantů, které chrání buňky před poškozením od ultrafialových paprsků a kyslíku na bázi poškození.
 12. Zmírňuje Časté Zvracení
  Chcete získat okamžitou úlevu od častého zvracení, popíjejte bazalkovou šťávu s medem a zázvorem
  .
 13. předchází rakovině
  Bazalka je užitečná při léčbě řady nádorových onemocnění, včetně rakoviny prsu. Anti-karcinogenní vlastnosti bazalky také inhibují růst rakoviny ústní dutiny.
 14. léčí plicní poruchy
  Vitamin C, eugenol a kamfenu, který se nachází v bazalce, je účinný při léčbě plic z přetížení a škod způsobených TBC, kouř, atd
 15. vám pomůže přestat kouřit
  Bazalka hodně pomáhá v odvykání kouření. Jezte čerstvé listy bazalky, kdykoli máte pocit nutkání kouření. To omezí nutkání.
  Zdroj viz. odkaz
Vegetariánské

Facebook komentáře

Mohlo by se Vám líbit

Obrázek Chia pudink s čokoládou

Chia pudink s čokoládou

Obrázek Domácí raw nutela

Domácí raw nutela

Obrázek Kari špagety s cizrnou a kokosovým mlékem

Kari špagety s cizrnou a kokosovým mlékem

Obrázek Koláč Bikaina by Romča

Koláč Bikaina by Romča

Obrázek Lívance - kváskové s ovesnými vločkami

Lívance - kváskové s ovesnými vločkami

Obrázek Dobrožrútsky ,,Dhal,,

Dobrožrútsky ,,Dhal,,

Obrázek Pečená zelenina na plechu

Pečená zelenina na plechu

Mrkvová polévka se zázvorem

Obrázek Tofu pomazánka z pečené dýně a červené čočky

Tofu pomazánka z pečené dýně a červené čočky

Obrázek Zeleninový krém vege

Zeleninový krém vege

Obrázek Bylinkové tofu placičky s kaší by Romča

Bylinkové tofu placičky s kaší by Romča

Obrázek Vegetarianské těstoviny houbové

Vegetarianské těstoviny houbové

TOPlist