Hledat

Bazalka a pár informací o této bylině

Bazalka je původem z Indie a má posvátné místo v hinduistické náboženských zvycích. Indiáni uctívají bazalku každé ráno a večer, a když vidíte, léčivé vlastnosti této svaté byliny, budete také chápat její význam.
Zde několik zdravotních výhod bazalky.

 1. Léčí horečka a nachlazení
  Bazalka má antibakteriální vlastnosti, listy jsou vysoce účinné při léčbě různých horeček, včetně malárie, dengue a chronické horečky. Křehké listy bazalky, vařené s čajem, mohou snižovat účinek těchto onemocnění do značné míry. V případě nachlazení, šťáva z listů bazalky, přináší rychlou úlevu.
 2. Nemoci dýchacích cest
  Odvar z listů bazalky se zázvorem a medem je vynikající prostředek při léčbě různých respiračních onemocnění, jako je nachlazení, chřipka, astma a bronchitida. Tento odvar otevře plíce zablokované kvůli hlenům a pomáhá nemocného správně dýchat.
 3. Léčí bolesti v krku
  Kloktání vlažnou vodou s výtažky z bazalky je velmi užitečné, jak se zbavit bolesti v krku.
 4. Dobré pro srdce
  Bazalka snížuje hladinu cholesterolu v těle, bazalka také vede žebříček je jedna z nejzdravějších bylin pro srdce. To zabraňuje nebezpečí srdeční slabosti a mrtvice.
 5. Anti-stres v přírodě
  se doporučuje pro každého žvýkat alespoň dvanáct listů bazalky za den, aby jste si udrželi dobré zdraví. Bazalka je také anti-stres bylina, která výrazně chrání vaše tělo a mysl od hrozby stresu a depresí.
 6. Posiluje ledviny
  Bazalka je velmi účinná bylina, která udržuje zdraví ledvin tím, že je posiluje. Kromě toho, bazalka, je podpůrná, pokud jde o ledvinové kameny. Na to je dobré popíjet bazalkovou šťávu s medem šest měsíců a tak se zbavit kamene z těla.
 7. Léčí infekce dutiny ústní
  Listy bazalky jsou vynikající pro léčbu vředů v ústech a infekce. Jednoduše žvýkat několik listů bazalky a získáte rychlou úlevu. Je také dobrá jako osvěžovač.
 8. Léčebný proti bodnutí hmyzem
  lžíce bazalky - šťáva nebo pastou z čerstvé bazalky kořenů je velmi užitečné při léčbě bodnutí hmyzem a kousnutí. Čerstvá šťáva může být také použita přímo na postižených částech, aby se Vám rychle ulevilo.
 9. Udržuje zdravé dásně
  Pro ty, kteří trpí problémy s krvácivostí dásní, zápach z úst a zubní kaz, se bazalka může ukázat jako velmi efektivní. Anti-bakteriální a antibiotické vlastnosti bazalky mohou pomoci v prevenci těchto onemocnění dutiny ústní. Sušené listy bazalky lze smíchat s hořčičným olejem a měly by být používány každý den, aby vaše zuby byly zdravé.
 10. Vynikající pro oči
  Bazalka má vitamin A v, což je vynikající pro zachování zdraví očí. To odvrátí onemocnění, jako je šeroslepost a bolest očí. K léčbě bolavých očí, můžete dokonce i pár kapek šťávy bazalkou dokázat zázračné.
 11. Chrání DNA
  Bazalkové listy obsahují řadu fantastických fytonutrienty a antioxidantů, které chrání buňky před poškozením od ultrafialových paprsků a kyslíku na bázi poškození.
 12. Zmírňuje Časté Zvracení
  Chcete získat okamžitou úlevu od častého zvracení, popíjejte bazalkovou šťávu s medem a zázvorem
  .
 13. předchází rakovině
  Bazalka je užitečná při léčbě řady nádorových onemocnění, včetně rakoviny prsu. Anti-karcinogenní vlastnosti bazalky také inhibují růst rakoviny ústní dutiny.
 14. léčí plicní poruchy
  Vitamin C, eugenol a kamfenu, který se nachází v bazalce, je účinný při léčbě plic z přetížení a škod způsobených TBC, kouř, atd
 15. vám pomůže přestat kouřit
  Bazalka hodně pomáhá v odvykání kouření. Jezte čerstvé listy bazalky, kdykoli máte pocit nutkání kouření. To omezí nutkání.
  Zdroj viz. odkaz
Vegetariánské

Facebook komentáře

Mohlo by se Vám líbit

Mrkvová polévka se zázvorem

Obrázek Sweet&sour zelenina s batátovým pyré

Sweet&sour zelenina s batátovým pyré

Obrázek Falafel s jogurtovou omáčkou - vegetariánský karbanátek

Falafel s jogurtovou omáčkou - vegetariánský karbanátek

Obrázek Recept - RAW sushi

Recept - RAW sushi

Obrázek Zeleninový krém vege

Zeleninový krém vege

Obrázek Dušená čočka s dýní a tofu

Dušená čočka s dýní a tofu

Obrázek Tofu rrizoto s kysaným zelím podle Pedra

Tofu rrizoto s kysaným zelím podle Pedra

Obrázek Domácí kokosové mléko - jak na to

Domácí kokosové mléko - jak na to

Obrázek Quiche brokolicový

Quiche brokolicový

Obrázek Pikantní dýňová pomazánka

Pikantní dýňová pomazánka

Obrázek Vegetariánska smotana

Vegetariánska smotana

Obrázek Čočkový salát s uzeným tempehem

Čočkový salát s uzeným tempehem

TOPlist