Hledat

Odpalované banánky

Potřebné přísady:
 • 100gmásla
 • 100g hladké mouky
 • 4vejce

Krém:

 • špetka mleté vanilky
 • 400ml smetany ke šlehání
 • lžíce cukru

Poleva:

 • 100g kvalitní hořké čokolády
 • oříšek másla.
Postup přípravy:
 1. 1. Troubu předehřejte na 200, horkovzdušnou na 180 °C. Vymažte dva plechy. Mouku prosijte na pečicí papír. Máslo nakrájejte na kousky a v kastrolu zalijte 300 ml vody. Uveďte do varu. Jakmile směs začne vřít, vsypte naráz všechnu mouku (z papíru to jde velmi snadno, nic na něm neulpí) a směsí stále míchejte, až se přestane lepit na stěny kastrolu. Stáhněte z ohně a stále důkladně míchejte, aby vzniklo měkké těsto.
 2. 2. Nechte těsto asi pět minut chladnout. Mezitím v misce vidličkou lehce prošlehejte vejce. Pak je postupně a po malém množství zatírejte do těsta, až bude lesklé a hladké (nemusíte spotřebovat úplně všechna vejce).
 3. 3. Těsto dejte do cukrářského sáčku a nasaďte na něj hubičku s dvoucentimetrovým otvorem. (Pokud nemáte cukrářský sáček, použijte silnější plastový pytlík a odstříhněte roh.) Na plech vytlačujte krátké špalíčky (asi jako koktejlové párky). Z hmoty byste měli vytvořit a si dvacet kousků. Nechávejte mezi nimi místo, pečením nabydou. Pečte 35–40 minut. Po dvaceti minutách pečení plechy otočte; pokud pečete ve dvou patrech, vyměňte i plechy mezi sebou, aby se banánky stejnoměrně propekly.
 4. 4. Plechy vyjměte z trouby a banánky opatrně ostrým nožem po jedné straně nařízněte, aby z nich vyšla pára. Plechy ještě na 5 minut vraťte do trouby, aby se propekly i vnitřky. Banánky by měly být světle zlaté a křupavé. Nechte je vychladnout na kovové mřížce.
 5. 5. Nyní si připravte vanilkový krém. Do smetany vmíchejte mletou vanilku a pak ji s cukrem vyšlehejte do polotuha. Vychladlé banánky rozřízněte a naplňte krémem.
 6. 6. Na polevu rozpusťte nalámou čokoládu buď ve vodní lázni, nebo v mikrovlnce (1½ –2 minuty na středním stupni) a pak do ní vmíchejte máslo. Nechte asi deset minut vychladit a naneste na banánky.
Moučníky, dezerty, dorty
Autor receptu

Facebook komentáře

Mohlo by se Vám líbit

Obrázek Švédský kávový chléb

Švédský kávový chléb

Obrázek Dýňové muffiny

Dýňové muffiny

Obrázek Narozeninový koláč bez mouky

Narozeninový koláč bez mouky

Obrázek Skořicové uzlíčky

Skořicové uzlíčky

Obrázek Nugátový zákusok so šľahačkou

Nugátový zákusok so šľahačkou

Obrázek Mini bábovky z piškotového těsta

Mini bábovky z piškotového těsta

Obrázek Slavnostní jablkový dezert

Slavnostní jablkový dezert

Obrázek Banánové placičky

Banánové placičky

Obrázek Propletené nutelové bochánky

Propletené nutelové bochánky

Obrázek Masarykovo cukroví

Masarykovo cukroví

Obrázek Věnečky

Věnečky

Obrázek Strakatý tvarožník

Strakatý tvarožník

TOPlist