Hledat
Filters

Olympia Park - Brno

Olympia park, který byl poprvé otevřen v květnu 2010, se rozkládá na ploše 5,3 hektarů a má ty nejlepší předpoklady stát se příjemným místem odpočinku a relaxace s nabídkou volnočasového vyžití pro celou rodinu. 
Nepřehlédnutelnou dominantou je především osmnáctimetrová horolezecká stěna s velkým množstvím lezeckých cest a vlastním zázemím. 
Parkem také projíždějí malé vláčky parkové železnice, v blízké budoucnosti nebude chybět ani mini nádraží, tunel a točna. 
Děti zaručeně potěší také vyhlídková pyramida, sloupové bludiště nebo kamenné kvádry se zabudovanými společenskými hrami mlýnkem a dámou. 
K dispozici je in-line dráha dlouhá 1,3 km a široká 3,5 m a několik interaktivních hřišť pro děti i dospělé.
Kulturním vystoupením bude sloužit moderní amfiteátr s kapacitou 350 diváků. 
Postaráno je i o občerstvení a další potřeby návštěvníků. 
Olympia park velmi příhodně navazuje na okolní cyklostezky vedoucí kolem řek Svitavy a Svratky, takže se určitě zařadí mezi oblíbené zastávky nejen zákazníků nákupního centra.
Součástí parku je i biokoridor, který zůstal zachován za přísného dohledu architektonické kanceláře architekta Zdeňka Sendlera. Díky tomu tak návštěvníci parku mají možnost vidět kus přírody netknuté lidskou rukou. 
Areál této nové relaxační zóny je od svého otevření 22. května 2010 volně přístupný a všeho, co nabízí, si mohou lidé v plné míře užít od dubna do října vždy mezi devátou hodinou ranní a desátou večerní. Vstup i naprostá většina atrakcí jsou zdarma. Zpoplatněny jsou pouze projížďky na vláčcích (1 jízda cca 50 Kč, více informací zde) a použití lezecké stěny (více informací a ceník zde).
Celý projekt Olympia parku je o to více obdivuhodný, že je plně hrazen ze soukromých zdrojů a nezatěžuje státní či evropský rozpočet. Vznikl totiž díky úspěšnému fungování Olympie, největšího nákupního a zábavního centra na Moravě, a osvícenému přístupu jeho vlastníka.

U Dálnice 777664 42 Modřice
Jihomoravský kraj
GPS:49.1848434,16.6117472

Mohlo by se Vám líbit

TOPlist