Hledat
Filters

Dětská stezka s medem za medvědem - Benešov

 • Celková délka trasy: 9 km (v případě využití turistického ekovláčku k přesunu mezi městem Benešov a Konopištěm - 3 km)
 • Obtížnost: Snadná trasa, která vede středem města, na Konopišti poté po zpevněných cestách v zámeckém parku. K přesunu mezi Benešovem a Konopištěm doporučujeme využít ekoláček, který jezdí okružní trasu. Zaveze vás na zámek Konopiště, kde trasa pokračuje a zároveň končí. Na jejím konci je pro děti schovaný poklad. Zpět do Benešova se můžete opět svézt městským ekovláčkem nebo jít pěšky po červené turistické značce (cca 5 km).
 • V návaznosti na dané úkoly a rébusy je stezka doporučena pro děti od 6 let. Samozřejmě ji mohou absolvovat i děti mladší, těm však doporučujeme kočárek, kolo nebo odstrkovalo.
 • Výlet je možný absolvovat s kočárkem, na kole i se psy
 • Časová náročnost: vhodné jako celodenní výlet
 • Vzdálenost od Prahy: 35 km, cca 20 minut autem
 • Jak přijedete do města autem:Z Prahy směr D1 – Brno, sjezd Benešov
 • Doporučené bezplatné parkování v Benešově: na centrálním parkovišti v Táborské ulici (bývalá Táborská kasárna – Táborská ulice) nebo v Pražských kasárnách (Dukelská ulice)
 • Start stezky: Turistické informační centrum, Masarykovo náměstí 230, Benešov – zde si vyzvedněte herní plán
 • Otevírací doba TIC Benešov: po – pá: 09:00 – 18:00, so – ne: 09:00 – 16:00
 • občerstvení: restaurace po celém městě i na zámku Konopiště
 • Popis stezky: Pojďte se seznámit s medvědem Jiřím na Konopiště a po cestě mu v herním plánu sbírejte za správné odpovědi na otázky medy. Stezka začíná na Masarykově náměstí u radnice, kde je první stanoviště. Poté pokračuje tou nejhezčí a nejstarší částí Benešova, kde uvidíte jedny z nejvýznamnějších památek města. Herní plán vás poté dovede zpět na náměstí, odkud se můžete nechat svézt červeným městským turistickým ekovláčkem na nedaleký zámek Konopiště. Na Konopiště ale můžete přejet také autem, na kole nebo jít pěšky. V konopišťském parku se podíváte na pávy v Růžové zahradě, daňky, jelena a muflony v nové lesní obůrce naproti Staré Myslivně, a hlavně se seznámíme s medvědem Jiřím, který se na vás moc těší.
 • Zpátky do Benešova můžete opět využít ekovláček, který vás zaveze až zpět na Masarykovo náměstí, kde jste začínali (pokud parkujete v jeho okolí nebo v Pražských kasárnách). V případě, že jste využili parkoviště v Táborských kasárnách, můžete při zpáteční cestě ekovláčkem vystoupit v Benešově u pivovaru Ferdinand (Táborská ulice), který je k tomuto parkovišti nejblíže (cca 200 m).
 • Ekovláček jezdí v turistické sezóně denně okružní trasu v intervalech 1,5 hodiny. Jízdné činní 20 Kč a je celodenní, děti do 6 let ZDARMA.
 • Stezka má celkem 10 zastávek. U každé čeká na děti v herním plánu nějaký úkol nebo kvíz. Otázky mají podle obtížnosti uvedeno, kolik medů děti za správnou odpověď získají. Na konci stezky tam, kde najdete poklad, budou medy dětem spočítány a zapsány do „kroniky“ stezky. Každý měsíc tak uvidíme, kolik medů jste Jiřímu nasbírali.
 • Nenechte si při cestě ujít:

V Benešově na zastavení č. 5 -Muzeum umění a designu -doporučujeme návštěvu samotného Muzea, kde probíhají zajímavé výstavy, připraveny jsou zde i doplňující úkoly pro děti - vstup je pro všechny ZDARMA. Pokud se na stezku vydáte s dětmi v termínu od 13.06.2013 do 07.09.2013  (otevřeno od úterý do soboty)  nenechte si ujít velmi zajímavou výstavu panenek Barbie v  Muzeu Podblanicka (také budova Muzea umění a designu - zastavení č. 5), která je připravena ve spolupráci s Klubem panenky ČR. Největší soubor je zaměřen na panenky v historických, současných i pohádkových kostýmech. K vidění jsou i některé specializované edice. K nim patří například panenky Monster high. které jsou v současné době velice oblíbené. Zde klikněte pro stažení - Herní plán - ten vytiskněte a uložte do telefonu ještě před výletem Zde kliknout - jízdní řád ekovláčku

Masarykovo náměstí 230 Benešov
Středočeský kraj
GPS:49.783332,14.690062

Mohlo by se Vám líbit

Obrázek Dětská stezka s medem za medvědem - Benešov

Dětská stezka s medem za medvědem - Benešov

Zobrazit detail Dětská stezka s medem za medvědem - Benešov
Obrázek Lanový park Bisport- Týnec nad Sázavou

Lanový park Bisport- Týnec nad Sázavou

Zobrazit detail Lanový park Bisport- Týnec nad Sázavou
Obrázek Červeným ekovláčkem z Benešova do Konopiště

Červeným ekovláčkem z Benešova do Konopiště

51
Zobrazit detail Červeným ekovláčkem z Benešova do Konopiště
Obrázek Relax Centrum Valnovka - Kamenice

Relax Centrum Valnovka - Kamenice

Zobrazit detail Relax Centrum Valnovka - Kamenice
Obrázek Výlet po Ptačí stezce na rozhlednu Špulka

Výlet po Ptačí stezce na rozhlednu Špulka

4.754
Zobrazit detail Výlet po Ptačí stezce na rozhlednu Špulka
Obrázek Privát s bazénem - chata Vojslavice - Žebrák

Privát s bazénem - chata Vojslavice - Žebrák

Zobrazit detail Privát s bazénem - chata Vojslavice - Žebrák
Obrázek Podlešanský mlýn s wellness - Lešany

Podlešanský mlýn s wellness - Lešany

Zobrazit detail Podlešanský mlýn s wellness - Lešany
TOPlist