Hledat
Filters

Klub Slunečnice o.s. - Praha

Občanské sdružení Klub Slunečnice bylo založeno jako místo využití volného času dětí i rodičů. Děti v předškolním a mladším školním věku si u nás mají možnost vybrat ze široké nabídky kroužků. V prvních letech byla  naše činnost zaměřena hlavně na výtvarné aktivity, při kterých měly děti možnost vyzkoušet si různé výtvarné techniky a zábavnou formou zdokonalit svou manuální zručnost. Postupně se činnost rozšířila o dramatický kroužek, sportovní kroužek lakrosu, modelářský, hudební kroužek pro nejmenší a další volnočasové aktivity pro celou rodinu. 
Večerní kreativní dílny jsou určené především pro dospělé, popř. starší žáky. V příjemné atmosféře se zde mohou seznámit s nejnovějšími trendy v oblasti tvoření. Od listopadu 2007, provozujeme pravidelný dopolední program pro maminky s dětmi - MATEŘSKÉ CENTRUM SLUNEČNICE.
Maminky tak dostaly možnost se svými dětmi využívat plně vybavenou dětskou hernu a výtvarnou dílnu. Zde pro ně připravujeme každý pátek program s výtvarným zaměřením. Děti tak mají možnost rozvíjet se nejen sociálně, ale i s důrazem na jemnou motoriku. Od roku 2008 nabízíme program „Schůdek do školky“. Zde se děti v krátkém programu s paní učitelkou připravují na pravidelnou docházku do školky.
  V roce 2009 byly maminkám nabídnuty přednášky na téma výživy dětí. V roce 2010 byl otevřen nový hudební kroužek pro nejmenší s maminkami "Hrajeme si s Písničkou" a sportovní kroužek Lakros.
  V roce 2011 zahajujeme pravidelnou spolupráci i s Klubem seniorů, do kterého nabízíme naše kreativní dílny. V tomto roce také nabízíme nové kroužky "PASTELKA" (pro děti od 2,5 let s doprovodem), "Plastikový modelář" pro kluky i holky od 8 let a od října 2011 "Jóga pro děti". Během celého roku chystáme dětem a jejich rodičům tematické akce plné her, soutěží a společného tvoření, které se těší velkému zájmu. V minulých letech, také díky přispění MČ Praha 18, úspěšně proběhla řada programů pro děti a rodiče (karneval , divadelní představení, veřejné výtvarné dílny …)   CÍL PROJEKTU

  • Cílem naší činnosti je zkvalitňování volnočasových aktivit pro rodiny s malými dětmi, překonávání izolace matek na mateřské dovolené, emancipace rodičů s malými dětmi a jejich zapojování do občanské společnosti.

    
ZDŮVODNĚNÍ A PŘÍNOS NAŠÍ ČINNOSTI

  • Klub Slunečnice umožňuje společenství „odlišných“, učí toleranci a předchází xenofobii.
Je otevřen všem rasám, různým sociálním vrstvám, lidem s různým postižením a dalším.

Tvrdého 90, 199 00 Praha 9
Hlavní město Praha
GPS:50.1342583,14.5123719

Mohlo by se Vám líbit

TOPlist