Hledat
Filters

Lesní klub Jurta- Děčín

  • Lesní klub Jurta vytváříme spolu s rodiči jako důvěryhodnou, zodpovědnou a rozumnou variantu předškolního vzdělávacího zařízení založenou na denním fungování v přírodě. Děti zde získávají zkušenosti „na vlastní kůži“, posilují své zdraví a přirozeně rozvíjejí vlastní imunitu.

  • Klademe rovnoměrně důraz na všechny důležité složky předškolního vývoje dítěte tak, aby bylo vhodně připraveno na vstup do školy - rozumový a tělesný rozvoj, mravní a citový vývoj, rozvoj estetického, pracovního a ekologického cítění.
Základním principem Lesního klubu je pobyt dětí venku - v terénu i na zahradě.
  • Práci s dětmi přizpůsobujeme ročnímu období a samozřejmě aktuálnímu počasí. Základem je vhodné vybavení pro pobyt v terénu, vrstvené oblečení a pevné boty. Když je dítě v suchu, v teple a najedené, snadno si poradí i s náročnými podmínkami.
Příroda nás baví! Jíme a pěstujeme biopotraviny, naše hračky jsou kameny, větve, šišky, tráva.Součástí našeho životního přístupu je i vztah k půdě, pěstitelství a konzumaci vypěstovaného. Naše farma se postupně rozrůstá a vzkvétá, a to bez umělých hnojiv, inspirována permakulturním hospodařením.
  • Snažíme se citlivě a šetrně využívat místní zdroje a hledáme cesty ke zdárným výsledkům bez zbytečných zásahů do přírody.
  • Zeleninu vypěstovanou na naší zahradě budeme prodávat za přátelskou cenu členům Ligy rodičů anebo ji sami v Lesním klubu uvaříme a sníme.
  • Založili jsme také ovocný sad a malé rybníčky, pěstujeme osly, králíky a včely.
Vítězství 29, 405 02, Děčín Nebočady
Ústecký kraj
GPS:50.7305731,14.1904365

Mohlo by se Vám líbit

TOPlist