Hledat
Filters

Lesní klub Dubínek- Neratovice

Jaký je náš záměr?

  • Naší prioritou je vést děti ke zdravému životnímu stylu a odpovědnému postoji k sobě, k ostatním i k životnímu prostředí.
  • Plánujeme malou skupinku, kde budou dva pedagogové na cca 15 dětí. Tato velikost skupinky umožňuje budování kvalitního vztahu s každým dítětem a tím i individuálního přístupu k němu, vycházejícího z jeho specifických potřeb. Při přípravě programu budeme vycházet, stejně jako běžné mateřské školy z Rámcového programu doporučeným Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.
  • Rádi bychom děti aktivně seznamovali s prostředím, ve kterém žijí. Kromě běžných procházek do okolí bychom rádi navštěvovali např. okolní farmy, kde mohou děti pozorovat domácí zvířata. Budeme děti seznamovat také s kulturním prostředím, plánujeme návštěvy výstav, divadla, knihovny, ale třeba i úřadů, včetně seznámení dětí s jejich fungováním. Pro podporu rozvoje sociálního cítění navrhneme také pravidelné návštěvy a např. společnou výtvarnou tvorbu se seniory v Domě Kněžny Emmy. Chceme podporovat poznávání a rozvoj tradičních zvyků a lidových řemesel.
  • V rámci poznávání okolí a přípravy na budoucí vzdělávání plánujeme také návštěvy základní školy a školní družiny. Děti se potom ve známém prostředí snáze adaptují na školní režim a výuku.
  • Spolupráce s rodiči- Vítáme iniciativu rodičů při organizaci záležitostí spojených se školkou. Budeme aktivně spolupracovat s rodiči a dávat prostor pro společná setkávání s cílem nabídnout nejenom společnou zábavu, ale i přednášky, hovory o výchově dětí a podobně. Rodiče budou pravidelně informováni o tom, co děti ve školce dělají a jak děti tráví ve školce svůj čas. Otevřená a upřímná komunikace s rodiči umožňuje společné vyhodnocování a vzdělávání.
  • Rodiče, děti i další přátele školky chceme zvát na výlety, jarmarky a jiné společenské akce. Do budoucna uvažujeme i o letním táboru pro celé rodiny. Budeme rádi, pokud se rodiče zapojí i do brigád jako např. čištění potoka.
  • Nedaleko toho lesního centra můžete navštívit [Muzeum kočárků Mělník](http://www.pidak.cz/muzeum-kocarku-melnik">muzeum-kocarku-melnik holčičky tuto akci s radostí přivítají. Muzeum se nachází cca 12km od lesní školky. Dále pak je velice příjemné místo, které můžete navštívit a podívat se a tím místem je [Středověký skanzen Řepora](http://www.pidak.cz/stredoveky-skanzen-repora-praha-vychod">stredoveky-skanzen-repora-praha-vychod který se nachází taktéž cca 13 km od lesní mateřské školky.
Na Výsluní 1380, 277 11 Neratovice
Středočeský kraj
GPS:50.250683,14.517276

Mohlo by se Vám líbit

Obrázek Ďáblický háj - V Lomu- Praha

Ďáblický háj - V Lomu- Praha

Zobrazit detail Ďáblický háj - V Lomu- Praha
Obrázek  Klub Klíček- Brandýs nad Labem

Klub Klíček- Brandýs nad Labem

51
Zobrazit detail Klub Klíček- Brandýs nad Labem
Obrázek Lesní klub Dubínek- Neratovice

Lesní klub Dubínek- Neratovice

Zobrazit detail Lesní klub Dubínek- Neratovice
Obrázek Dětský klub  Esedra- Roztoky u Prahy

Dětský klub Esedra- Roztoky u Prahy

Zobrazit detail Dětský klub Esedra- Roztoky u Prahy
Obrázek Lesní klub Stromeček - školka - Měšice

Lesní klub Stromeček - školka - Měšice

Zobrazit detail Lesní klub Stromeček - školka - Měšice
Obrázek Cestička lesní klub - mateřská školka - Praha

Cestička lesní klub - mateřská školka - Praha

Zobrazit detail Cestička lesní klub - mateřská školka - Praha
Obrázek Zrcadlový labyrint - Líbeznice

Zrcadlový labyrint - Líbeznice

Zobrazit detail Zrcadlový labyrint - Líbeznice
Obrázek Rekreační dům u jezera Lhota - Praha-východ

Rekreační dům u jezera Lhota - Praha-východ

Zobrazit detail Rekreační dům u jezera Lhota - Praha-východ
Obrázek Hotel Golden Golem - Hotel Praha, Březiněves

Hotel Golden Golem - Hotel Praha, Březiněves

Zobrazit detail Hotel Golden Golem - Hotel Praha, Březiněves
TOPlist