Hledat
Filters

Lezecká stěna Ruzyně

Základem našeho lezeckého centra je velká vnitřní a vnější lezecká stěna. V součtu Vám obě stěny mohou nabídnout lezeckou plochu více jak 1 000 metrů čtverečních osazenou přibližně 170 cestami všech obtížností, rovnoměrně rozmístěnými v 53 liniích jištění. S velkou pravděpodobností si tak rozumně zalezete i v podvečerní „lezecké špičce”

  • Vnitřní lezecká stěna je ve svém nejvyšším bodě bezmála 12 metrů vysoká a na ploše 600 čtverečních metrů zde v současné době naleznete přibližně 130 označených lezeckých cest.Vnitřní lezeckou stěnu tvoří převážně převislé sportovní profily vhodné pro trénink síly a vytrvalosti - maximální převislost vnitřní stěny pak dosahuje necelých šesti metrů. Naleznete zde však i několik  mírně převislých a kolmých profilů, zakončených dlouhými stropními pasážemi.
  • Venkovní lezecká stěny má délku 25 metrů, což dává při výšce 15 metrů v celé délce profilu bezmála 500 čtverečních metrů lezecké plochy. A věřte, že výškový rozdíl pěti metrů proti vnitřní stěně je opravdu znát.Venkovní stěnu tvoří převážně kolmé nebo mírně převislé profily spíše skalního charakteru, ve střední části stěny ale dosahuje převislost bezmála čtyři metry. Zalezete si zde tedy v rajbasu, kolmici, po hraně, v mírném i větším převisu, kde Vás to příjemně tahá za ruce. Labužníci si zde mohou zkusit  ne zcela triviální spáru. Děti nepochybně na stěně nadchnou dlouhé cesty po malých, větších i opravdu obrovských zvířátkách
  • Součástí našeho lezeckého centra je i samostatná boulderovka. Není sice tak velká, jakou můžete nalézt ve specializovaných bouldrových centrech, ale až tak malá, aby se na ní nedalo kvalitně potrénovat, zase není. Oproti specializovaným centrům vám můžeme nabídnout větší výběr chytů na menším prostoru (a tedy i větší prostor pro vlastní kreativitu při tvorbě boulderů) a především klidné prostředí pro trénink.Naše boulderovka vám může nabídnout jeden kolmý, jeden mírně převislý (15o) a jeden převislý (45o) profil a krátký stropík. Výška stěny je 3,8 metru a celková plocha všech profilů činí přibližně 47 metrů čtverečních, osazených přibližně tisícem chytů. Před zraněním vás ochrání kvalitní neopotřebovaná matrace. Boulderovku několikrát ročně přestavujeme a chyty pravidelně čistíme. Pokud vám pro trénink schází inspirace, můžete zkusit některé z označených boulderů různých obtížností.Naše boulderovka vám může nabídnout jeden kolmý, jeden mírně převislý (15o) a jeden převislý (45o) profil a krátký stropík. Výška stěny je 3,8 metru a celková plocha všech profilů činí přibližně 47 metrů čtverečních, osazených přibližně tisícem chytů. Před zraněním vás ochrání kvalitní neopotřebovaná matrace. Součástí boulderovky je i malý kampus a pokud to zahrnuje váš tréninkový plán, můžete si pověsit i Bacharův žebřík.

Otevírací doba:

  • Po-Ne 10:00-23:00

V případě akcí na hale bude v sobotu a v neděli do 14,00 otevřena jen nová uzavřená venkovní stěna.

Ztracená 1132/1 praha
Hlavní město Praha
GPS:50.0819823,14.3078326

Mohlo by se Vám líbit

TOPlist