Hledat
Filters

Jahodovo-banánový koktejl s kokosovým mlékem by Romča

Potřebné přísady:
 • jahody
 • banány
 • agáve sirup
 • kokosové mléko

Na kokosové mléko:

 • 2 hrnky kokosu - nejlépe čerstvý - ( lze ale samozřejmně použít již strouhaný a nebo také kokosovou moučku.
 • 4 hrnky vody
 • špetka soli - pro zvýraznění chuti - ( nemusí být)
Postup přípravy:
 1. Všechny suroviny dáme do mixéru a rozmixujeme. Nalijeme do sklenic a podáváme. Kokosové mléko buď zakoupíme a nebo si ho doma vyrobíme- což je mnohem levnější a velice snadná varianta.
 2. Recept na domácí kokosové mléko:
 3. Můžete udělat menší množství 1 hrnek kokosu a dva hrnky vody. Můžete si množství upravit podle sebe stačí dodržet jeden díl kokosu na dva hrnky vody.
 4. A jdeme na to je to velice jednoduché. Do mixéru si dáme kokos a zalijeme horkou ne však vroucí vodou. Mixujeme zhruba šest minut. Já mixuji jak kdy, protože kokosové mléko běžně připravuji když vařím a tak čas přesně nehlídám. Také záleží jaký máte mixér :-) - někomu to trvá déle někomu zase dobu kratší.
 5. Vznikla nám taková, no dalo by se říci kokosová kaše a tu si necháme chviličku zchladnout. Po zchladnutí scedíme přes sítko. A následně scedíme přes plátýnko. Ovšem pokud Vám kousky kokosu nevadí už přes plátýnko není nutné cedit a můžete si pak přidat do mléka třeba led a chroupat si kousíčky kokosu.
 6. Kokosové mléko skladujte ve skleněné nádobě v lednici a před použitím protřepte. Také je možné si mléko uchovat třeba tak, že si ho nalijete do formiček na led a zamrazíte.
 7. Kokosové mléko obsahuje Kalcium, magnesium, draslík, fosfor. Kokosové mléko je sladké chuti avšak jeden šálek obsahuje pouze cca 8g na jeden šálek. Kokos je zdrojem i kokosové mouky a je základní potravinou pro velkou část světové populace.
Veganské
Autor receptu

Mohlo by se Vám líbit

TOPlist