Hledat
Filters

Mezi stromy- Lesní mateřský klub- Chuchelský háj- Praha

  • Co je lesní mateřská škola- Lesní mateřská škola je alternativou předškolního vzdělávání, v níž se naprostá většina aktivit odehrává venku. Děti tráví většinu času v přírodě, a to za každého počasí (samozřejmě s odpovídajícím vybavením). Toto přirozené prostředí představuje ideální prostor pro rozvoj dětské osobnosti ve všech směrech. Práce s dětmi je většinou inspirována změnou ročních období, která je v přírodě snadno pozorovatelná. Pro extrémní nepřízeň počasí bývá připraveno jednoduché vytápěné zázemí (maringotka, týpí, jurta apod.), popřípadě náhradní program (návštěva divadla, knihovny, tělocvičny aj.)
  • Chuchelský háj, ve kterém se Lesní mateřský klub (LMK) nachází, leží na území Malé a Velké Chuchle. Příroda této části Prahy je nesmírně pestrá. Nalézají se zde rozlehlé lesy, romantické skály, unikátní stepní lokality, chráněná území a mimo jiné také lesní zoo koutek. Tato oblast představuje zachovalý komplex původních lesních společenstev. Jedná se o les smíšený, v němž převládají dřeviny jako dub letní, dub zimní, borovice lesní, akát.
  • LMK využívá, jako své zázemí, dřevěný srub, který se nachází v lesním zoo koutku v blízkosti hájovny. Takovéto zázemí představuje pro náš klub útočiště při velké nepřízni počasí, ale i pro každodenní odpočinek po obědě nebo činnosti, které vyžadují interiér. Srub je vytápěn kamny popř. přímotopy.  Je zde zavedena elektřina a voda z vodovodního řádu. Součástí srubu je kuchyňka a toaleta. Srub je společností Lesy hl. m. Prahy poskytován LMK k užívání a zároveň je využíván Střediskem ekologické výchovy Lesů hl. m. Prahy. Spoluužívání zázemí je smluvně zajištěno.
  • Součástí zoo koutku je také dřevěné dětské hřiště. Ze zvířat je zde k vidění třeba jezevec lesní, rys ostrovid, rys karakal, mýval severní, psík mývalovitý, kuna skalní, liška obecná, sova pálená, krkavec velký nebo káně lesní. Ve výbězích jsou dále například srnci, daňci nebo mufloni, ale také ovce a kozy. Zoo koutek dále slouží i jako útočiště pro opuštěná mláďata a raněná zvířata. V blízkosti zoo koutku je také vybudováno lesní divadlo.
Praha 8, 159 00 Praha, Česká republika
Hlavní město Praha
GPS:50.0023543,14.3747757

Mohlo by se Vám líbit

Obrázek Chuchelský háj- V lomu- Praha

Chuchelský háj- V lomu- Praha

Zobrazit detail Chuchelský háj- V lomu- Praha
Obrázek Mezi stromy- Lesní mateřský klub- Chuchelský háj- Praha

Mezi stromy- Lesní mateřský klub- Chuchelský háj- Praha

Zobrazit detail Mezi stromy- Lesní mateřský klub- Chuchelský háj- Praha
Obrázek Ekoškolka Rozárka pobočka Braník - Praha

Ekoškolka Rozárka pobočka Braník - Praha

11
Zobrazit detail Ekoškolka Rozárka pobočka Braník - Praha
Obrázek Bioškolka Všudybýlek- Praha 1

Bioškolka Všudybýlek- Praha 1

Zobrazit detail Bioškolka Všudybýlek- Praha 1
Obrázek Dětský lesní klub skřítka Pohádky- Zvole u Prahy

Dětský lesní klub skřítka Pohádky- Zvole u Prahy

Zobrazit detail Dětský lesní klub skřítka Pohádky- Zvole u Prahy
Obrázek Lesní klub Prokopáček- Praha

Lesní klub Prokopáček- Praha

Zobrazit detail Lesní klub Prokopáček- Praha
Obrázek Mateřská škola Na Cibulce - Praha 5

Mateřská škola Na Cibulce - Praha 5

Zobrazit detail Mateřská škola Na Cibulce - Praha 5
TOPlist