Hledat

Expozice Muzea zemědělských strojů a nářadí - Hoštice - Heroltice

Expozice Muzea zemědělských strojů a nářadí v Hošticích-Herolticích je ukázkou  způsobu hospodaření a života vesnického lidu  našeho regionu  od 19. do začátku druhé poloviny 20. století.
Sbírka strojů a nářadí ze zemědělských usedlostí je svým počátkem datována rokem 1985. Prvních několik exponátů je postupně doplňováno o nové předměty a od roku 1998 slouží veřejnosti jako stálá muzejní expozice ZOD Haná družstva se sídlem ve Švábenicích.
Zemědělské stroje a drobné předměty jsou rozděleny do několika skupin a seřazeny tak, jak byly užívány v zemědělské usedlosti během hospodářského roku. Stovky vystavených předmětů jsou doplněny fotografiemi a průvodními texty.
Součástí expozice muzea je i ukázka světnice hospodáře vybavená dobovými předměty, časově odpovídajícími přelomu 19.- 20. století.
Mezi nejstarší exponáty patří ruční šrotovník na obiloviny a dubový stůl , za zmínku jistě stojí stabilní spalovací motory jako mezičlánek vývoje techniky v zemědělství a první elektromotory, naopak nejmladšími reprezentanty jsou kolové traktory, které nahradily v celém rozsahu koňské potahy.Staly se symbolem nové doby a počátkem rozkladu tradičního způsobu života na vesnici ve 20. století.
Píďákův kamarád tohle místo navštívil - není to zde nějak příliš velké ale mohl si sednout do červeného traktůrku a také do starého kombajnu a byl nadšen.

Hoštice - Heroltice
Jihomoravský kraj
GPS: 49.2870067,17.0627645

Facebook komentáře

Mohlo by se Vám líbit

Obrázek Expozice Muzea zemědělských strojů  a nářadí - Hoštice - Heroltice

Expozice Muzea zemědělských strojů a nářadí - Hoštice - Heroltice

Obrázek MC- Radost

MC- Radost

Obrázek Kavárna Mochomůrka- Vyškov

Kavárna Mochomůrka- Vyškov

Obrázek Aquapark Vyškov

Aquapark Vyškov

Obrázek Zoo Park - Vyškov

Zoo Park - Vyškov

Obrázek DinoPark - Vyškov

DinoPark - Vyškov

Obrázek Hvězdárna - Vyškov

Hvězdárna - Vyškov

TOPlist