Search
Filters
Close
View as
Sort by

Planetum Praha

„V pražském planetáriu můžete na největší promítací ploše v republice pozorovat hvězdy, ať je venku tma nebo světlo, jasno nebo deštivo. Kromě toho zde můžete shlédnout filmy promítané na celou oblohu (kopuli s průměrem 23,5 m), které vás doslova obklopí.

Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové

Od 23. ledna 2015 je k dispozici nové digitální planetárium Zeiss Velvet http://www.planethk.cz. Hvězdárna a planetárium se nachází na jižním okraji metropole východních Čech - Hradce Králové.

Hvězdárna Ondřejov

Areál observatoře Astronomického ústavu v Ondřejově je v letní sezoně (květen – září) přístupný veřejnosti každý víkend. Udělejte si výlet do kraje Josefa Lady, navštivte naši hvězdárnu, obec Ondřejov nebo muzeum J.

Hvězdárna - Valašské Meziříčí

Hvězdárna Valašské Meziříčí, p.o. zahájila svoji službu veřejnosti před více než 50 roky – na podzim roku 1955. Za toto období uspořádala více než 36 000 akcí pro 975 000 návštěvníků.

Hvězdárna Slaný

Městská hvězdárna ve Slaném je specializovaná instituce, která aktivně přispívá k rozvoji vědy a vědeckých poznatků tím, že pořádá populárně - vzdělávací akce v oblasti astronomie a příbuzných věd, systematicky se věnuje odborně - výzkumné a pozorovatelské činnosti v oblasti proměnných hvězd a exoplanet.

Hvězdárna - Vyškov

Hvězdárna se nachází na východním okraji města Vyškova v blízkosti křižovatky silnice č. 430 (směr Ivanovice na Hané) a rychlostní silnice R46 (směr Olomouc).

Hvězdárna a planetárium - Brno

Letět do vesmíru, nahlédnout do mikrosvěta, poznat tajemství života, ponořit se do říše fantazie, poodhalit budoucnost, prožít vědecko-fantastický příběh.

Hvězdárna Vsetín

Od 1. ledna 2005 se hvězdárna stala součástí Muzea regionu Valašsko ve Vsetíně. Již od počátku existence Hvězdárny Vsetín je její činnost zaměřena na vzdělávání a popularizaci zejména v oblasti astronomie, kosmonautiky, meteorologie a přírodních věd vůbec.

Hvězdárna Zlín

Nová Zlínská hvězdárna nahradila starou hvězdárnu, která byla zbourána kvůli velké rekonstrukci Gymnázia Zlín, na jehož pozemku se nacházela. Její stavba trvala 3 roky a jejím vlastníkem je město Zlín.

Hvězdárna Veselí nad Vltavou

Hvězdárna je pro veřejnost za účelem pozorování noční oblohy otevřena každý pátek.Pro individuální návštěvníky je pozorování naplánováno na všechny pátky v roce mimo měsíc červenec.

Hvězdárna Vlašim

Naši návštěvníci se mohou v případě jasného počasí těšit na to, jak uvidí na večerní obloze souhvězdí, planety Sluneční soustavy, Měsíc, stanici ISS a další tělesa za pomoci našich dalekohledů nebo jen pouhým okem.

Hvězdárna a planetárium České Budějovice

Českobudějovická hvězdárna byla otevřena v roce 1937 jako druhá nejstarší lidová hvězdárna v Čechách zásluhou tehdejší Jihočeské astronomické společnosti.

Hvězdárna Ďáblice

Hvězdárna byla postavena v padesátých letech astronomickým kroužkem tehdy samostatné obce Ďáblice. Pro veřejnost byla otevřena v roce 1956. Původní stavba (východní kopule, přednáškový sál a knihovna) byla rozšířena v roce 1960 o kancelář, západní kopuli a spojovací chodbu.

Štefánikova hvězdárna a planetárium Praha

V současnosti je Štefánikova hvězdárna kulturním a odborným zařízením zaměřeným především na popularizaci astronomie a příbuzných přírodních věd. Tím nejzajímavějším, co hvězdárna může nabídnout, jsou bezpochyby veřejná pozorování denní i noční oblohy, probíhající za jasného počasí po celý rok.