Hledat

Hvězdárna Ďáblice

Hvězdárna byla postavena v padesátých letech astronomickým kroužkem tehdy samostatné obce Ďáblice. Pro veřejnost byla otevřena v roce 1956. Původní stavba (východní kopule, přednáškový sál a knihovna) byla rozšířena v roce 1960 o kancelář, západní kopuli a spojovací chodbu. V roce 1968, při sloučení Ďáblic s Prahou, se hvězdárna spojila se Štefánikovou hvězdárnou a od roku 1975 je třetím střediskem Hvězdárny a planetária hlavního města Prahy.

  • Hvězdárna je postavenHvězdárna byla postavena v padesátých letech astronomickým kroužkem tehdy samostatné obce Ďáblice. Pro veřejnost byla otevřena v roce 1956. Původní stavba (východní kopule, přednáškový sál a knihovna) byla rozšířena v roce 1960 o kancelář, západní kopuli a spojovací chodbu. V roce 1968, při sloučení Ďáblic s Prahou, se hvězdárna spojila se Štefánikovou hvězdárnou a od roku 1975 je třetím střediskem Hvězdárny a planetária hlavního města Prahy.
  • Hvězdárna je postavena na skalnatém výběžku kopce Ládví, v nadmořské výšce 325 metrů. V jejím těsném sousedství je místo výhledu na téměř polovinu Čech, vybavené směrovou růžicí a malým dalekohledem. Za vynikající dohlednosti je možné vidět i pohraniční hory - Krušné, Jizerské a Krkonoše.a na skalnatém výběžku kopce Ládví, v nadmořské výšce 325 metrů. V jejím těsném sousedství je místo výhledu na téměř polovinu Čech, vybavené směrovou růžicí a malým dalekohledem. Za vynikající dohlednosti je možné vidět i pohraniční hory - Krušné, Jizerské a Krkonoše.
Pod hvězdárnou 768182 00 Praha 8
Hlavní město Praha
GPS: 50.1394233,14.4780599

Facebook komentáře

Mohlo by se Vám líbit

Obrázek Planetum Praha

Planetum Praha

Obrázek Štefánikova hvězdárna a planetárium Praha

Štefánikova hvězdárna a planetárium Praha

Obrázek Hvězdárna Ďáblice

Hvězdárna Ďáblice

Obrázek Yogacentrum - Praha Ďáblice

Yogacentrum - Praha Ďáblice

Obrázek  Kouzelný ostrov

Kouzelný ostrov

Obrázek Letňánek koutek OC Letňany - Praha

Letňánek koutek OC Letňany - Praha

Obrázek Aquacentrum Lagoon Letňany

Aquacentrum Lagoon Letňany

Obrázek Triocamp Dolní Chabry- Praha

Triocamp Dolní Chabry- Praha

Obrázek Dopravní hřiště Prosek- Praha

Dopravní hřiště Prosek- Praha

Obrázek Timeout Čakovice- Praha

Timeout Čakovice- Praha

Obrázek Studio Motýlek - Praha

Studio Motýlek - Praha

Obrázek Klub Slunečnice o.s. - Praha

Klub Slunečnice o.s. - Praha

TOPlist