Hledat

Hvězdárna Slaný

Městská hvězdárna ve Slaném je specializovaná instituce, která aktivně přispívá k rozvoji vědy a vědeckých poznatků tím, že pořádá populárně - vzdělávací akce v oblasti astronomie a příbuzných věd, systematicky se věnuje odborně - výzkumné a pozorovatelské činnosti v oblasti proměnných hvězd a exoplanet. Naším cílem je přiblížit poznávání vesmíru všem těm, kteří touží zažít vlastní kouzlo z objevů.

  • Městská hvězdárna se nachází v blízkosti lesoparku Háje. Budova hvězdárny je dominantou severní části města s výhledem na Slánskou horu, kostel Nejsvětější trojice a historické jádro Královského města Slaný. 1. září 1996 byla Městská hvězdárna slavnostně zpřístupněna pro veřejnost. Obnovení činnosti hvězdárny předcházela rozsáhlá rekonstrukce budovy a přístrojového vybavení. Finančně a technicky náročná rekonstrukce byla uskutečněna díky podpoře Města Slaný. Městská hvězdárna ve Slaném je specializované kulturní zařízení orientované na popularizaci a vzdělávání v oboru astronomie a příbuzných přírodních a technických věd. Hvězdárna tuto činnost zajišťuje zejména pořádáním odborných a populárních přednášek, seminářů, exkurzí, filmových večerů a veřejných astronomických pozorování. Současně se vzdělávací náplní vyvíjí hvězdárna odbornou činnost v rozsahu svého působení.
  • Městská hvězdárna se stala v roce 2006 kolektivním členem Sdružení hvězdáren a planetárií, které je reprezentativním orgánem institucí našeho typu. V sekci pozorovatelů proměnných hvězd, která je složkou České astronomické společnosti se statutem odborné sekce, se aktivně podílíme na vypsaných pozorovacích projektech. Členové sekce pozorovatelů proměnných hvězd jsou i členy Pražské pobočky České astronomické společnosti.
Nosačická 1713 Slaný 274 01
Středočeský kraj
GPS: 50.2367159,14.0901286

Mohlo by se Vám líbit

Obrázek Hvězdárna Slaný

Hvězdárna Slaný

Obrázek Aquapark Slaný

Aquapark Slaný

Obrázek Hornický skanzen Mayrau -  Vinařice

Hornický skanzen Mayrau - Vinařice

Obrázek Aquapark Kladno

Aquapark Kladno

Obrázek Lanový park Sambar- Kladno

Lanový park Sambar- Kladno

Obrázek Kulíškov - dětská herna - Kladno

Kulíškov - dětská herna - Kladno

Obrázek DC Beruška- herna- Kladno

DC Beruška- herna- Kladno

Obrázek Zoopark zájezd- Kladno

Zoopark zájezd- Kladno

TOPlist