Hledat

Japonská zahrada- Říčany u Prahy

Probuzení zahrady

  • Vážení návštěvníci a přátelé, chtěli bychom Vás seznámit s našimi nápady a plány do budoucna.
  • Budeme se snažit, udělat v zahradě mnoho změn. Nejdůležitější však bude změna pojetí celého projektu. Zahrada bude pojata v moderním, nadčasovém duchu. Měla by být inspirativní, příjemná, lákavá, odpočinková, ale stále s výrazným japonským charakterem. Lidé spolupracující na tomto projektu jsme poměrně mladí, chtěli bych toho využít a vytvořit něco příjemně nového či jiného. Myslíme si, že práce v mladém kolektivu nabízí nové možnosti a jiný pohled na věc. Mohlo by tedy vzniknout opravdu něco neokoukaného a netradičního.
  • Japonské zahrady bývají poměrně malé, naopak naše zahrada je opravdu velká a proto nám dává dostatek prostoru pro realizaci rozmanitých projektů. V nejbližší době zde bude vystavěn betonový plot s bambusovým motivem. Plot je nutný z důvodu bezpečnosti návštěvníků a ochrany majetku. Dále se plánuje výstavba čajovny, která bude využívána při konání společensko kulturních akcí. V budoucnu se chystáme na celkovou modelaci terénu, výstavbu potůčku, vytvoření zajímavých a uzavřených zákoutí na zahradě. Také se bude rozšiřovat zeleň v zahradě s tím souvisí i plánovaná akce “ Zasaď si svůj strom“.
  • Časem budou na pozemku vysázeny i ovocné stromy. V zahradě tedy najdete i nějaké to sladké občerstvení. Dokonce i v jezírku by měli přibýt noví obyvatelé.Další velké změny se budou týkat společenského života na zahradě. Japonská zahrada bude uzpůsobena tak, aby se zde každý cítil příjemně, aby zde bylo inspirativní, odpočinkové prostředí. Toto místo má podmanivou atmosféru, která přímo vybízí ke dlouhým hovorům, čtením oblíbené knížky nebo jen k tichému přemýšlení.
  • V zahradě se bude konat mnoho společenských a kulturních událostí, které můžete naplánovat i Vy sami. Například : Dětské dny, čajové obřady, bonsajové akce, módní přehlídky, čtenářský klub, divadlo, hudební a malířské setkání, setkávání seniorů ale také svatby, oslavy narozenin a teambuildingy pro firmy. Dále se mohou na zahradě uskutečňovat různé sportovní aktivity jako například : cvičení Tai chi, Aikido, Kendó a mnoho dalších. Různé kurzy a přednášky, workshopy, semináře, tvarování a pěstování bonsají, umění kaligrafie a další.
  • Místo může být využito školami pro hodiny výtvarné výchovy, tělesné výchovy nebo prvouky a přírodovědy, ale také různými firmami k pořádání teambuildingů, může fungovat jako místo k seznámení, k romantickým procházkám, k posezení s přáteli. Je opravdu spoustu možností jak zahradu využít. Ale tím nejdůležitějším využitím je k pomoci lidem.
  • Zahrada se zapojí do programů na pomoc lidem s tělesným a duševním postižením, lidem s kriminální minulostí.
  • Díky naší spolupráci s neziskovou organizací Rubikon jsme získali dva pracovité a spolehlivé zaměstnance Michala a Pavla, díky nim se zahrada každý den mění k lepšímu. Doufáme, že podobných projektů bude přibývat.
Thomayerova, 25101 Ricany
Středočeský kraj
GPS: 49.9843435,14.6690106

Facebook komentáře

Mohlo by se Vám líbit

Obrázek Rozhledna Skalka - Vyžlovka

Rozhledna Skalka - Vyžlovka

Obrázek Čokoládovna Rodas - Praha Východ

Čokoládovna Rodas - Praha Východ

Obrázek Svíčkárna Rodas- Praha východ

Svíčkárna Rodas- Praha východ

Obrázek Japonská zahrada- Říčany u Prahy

Japonská zahrada- Říčany u Prahy

Obrázek Lesní klub Pramínek - Ekocentrum Říčany u Prahy

Lesní klub Pramínek - Ekocentrum Říčany u Prahy

Obrázek Dopravní hřiště- Říčany u Prahy

Dopravní hřiště- Říčany u Prahy

Obrázek Dětské hřiště - Říčany u Prahy

Dětské hřiště - Říčany u Prahy

Obrázek Spolu s maminkou- dětské centrum,herna- Říčany u Prahy

Spolu s maminkou- dětské centrum,herna- Říčany u Prahy

Obrázek Lesní mateřská školka Soovička

Lesní mateřská školka Soovička

Obrázek Kurz drátování  - Nupaky

Kurz drátování - Nupaky

Obrázek Dolton Ranch - Svojetice

Dolton Ranch - Svojetice

Obrázek Skořicoví šneci z kynutého těsta

Skořicoví šneci z kynutého těsta

TOPlist