Hledat
Filters

Vodní zámek- Blatná

Nejvýznamnější dobou rozvoje hradu a okolí je 15. století s příchodem rodu Lvů z Rožmitálu. Sestra blatenského Lva z Rožmitálu Johanka se totiž provdala za Jiřího z Poděbrad a stala se českou královnou. Roku 1601 byla Blatná císařem Rudolfem II. povýšena na město. V roce 1798 získávají Blatnou Hildprandtové z Ottenhausenu, za nichž byly prováděny v první polovině 19. století vnitřní úpravy I regotizace celého objektu stavitelem B. Gruberem. Změny se dotkly i přilehlých pozemků. Z dřívější obory vznikl úpravami velký anglický park, pod jehož staletými stromy jsou dosud uchovány takzvané sejpy neboli zbytky po pradávném rýžování zlata. V parku který je stejně jako prohlídková trasa v zámku přístupný veřejnosti i po návratu zámku baronkám Hildprandtovým, jsou chováni krásní daňci. Prohlídkové okruhy:

  • ·Základní prohlídka-Zámecké interiéry jsou zařízeny převážně rodovými sbírkami rodiny Hildprandtů. Prohlídka zahrnuje mimo jiné pracovnu Jana Evangelisty Purkyně, lovecký salon, empírový salon, rodinnou galerii a soukromou sbírku z Etiopie.
  • Rozšířená prohlídka-
  • Zelená světnice- Základní prohlídka + prohlídka Zelené světnice v hradní věži se  zajímavými nástěnnými malbami z konce 15. století - figurální výjevy v bohaté o ornamentální výzdobě a znaky předních šlechtických rodin v Čechách.Kaple a výstava obrazů Karla.
  • Hildprandta-Základní prohlídka + zámecká kaple + výstava obrazů Karla Hildprandta a výhled do parku z terasy Rejtova paláce.Noční prohlídka:Zámek Blatná pořádá i v letošním roce ve spolupráci se SHŠ Markýz Strakonice noční prohlídky zámku. Prohlídky se budou konat v dosud nepřístupných prostorách zámku. Kapacita prohlídek je omezená.
  • Prohlídka pro náročné:V letošním roce jsme připravili pro milovníky historie zajímavou prohlídku. Prohlídka bude trvat cca 3,5 hodiny s krátkou přestávkou a návštěvníci dostanou vyčerpávající výklad historie zámku, parku, historický vývoj Blatenska, vývoj rybníkářství na Blatensku, zaměříme se na osudy rodiny Hildprandtů a jejich pobyt v Etiopii. Tato trasa zahrnuje kompletní prohlídku zámku, nástěnných maleb a parku. K zakoupené vstupence obdrží návštěvníci podpůrný materiál

Dětská prohlídka: Prohlídka pro děti zahrnuje zkrácenou prohlídku zámku + výstavu strašidel ve sklepení zámku

Na Příkopech 320 Blatná 388 01
Jihočeský kraj
GPS:49.422692,13.8795046

Mohlo by se Vám líbit

Obrázek Fort Hary - Pevnost Lovců Kožešin A Indiánské Muzeum - Jarotice

Fort Hary - Pevnost Lovců Kožešin A Indiánské Muzeum - Jarotice

Zobrazit detail Fort Hary - Pevnost Lovců Kožešin A Indiánské Muzeum - Jarotice
Obrázek Hajanský ráj - chalupa Hajany - bazén, sauna

Hajanský ráj - chalupa Hajany - bazén, sauna

Zobrazit detail Hajanský ráj - chalupa Hajany - bazén, sauna
TOPlist