Search
Filters
Close
View as
Sort by

Červeným ekovláčkem z Benešova do Konopiště

Vaše cesta ekovláčkem z Benešova do Konopiště začíná u nádraží českých drah, kde si můžete prohlédnout císařský Císařský salónek z doby, kdy na Konopišti sídlil arcivévoda František Ferdinand d'Este.

Muzeum Karla Zemana - Praha

O Muzeu „Proč vůbec točím filmy? Hledám Zemi nikoho, ostrov, na který ještě nevstoupila noha filmařova, planetu, na které ještě žádný režisér nevztyčil vlajku objevitele, svět, který existuje jen v pohádkách.

Muzeum panenek - Semily

Rozsáhlá expozice čítající více než 2000 exponátů představuje vývoj panenek a medvídků od roku 1840 až po současnou uměleckou produkci. Povýšení fenoménu panenka nad pouhou hračku.

Výlet na rozhlednu Máminka

Vhodné pro: kola, kočárky, děti Nadmořská výška 606 metrů Rozhledna: GPS: 49.9633353N, 13.9299669E Parkoviště: GPS: 49.9552522N, 13.9232533E Mapa trasy: https://mapy.

Muzeum pro děti - Praha

Dětská herna vhodná zejména pro rodiny s dětmi, MŠ i ZŠ Herna je přístupná v otvírací době muzea, denně mimo pondělí od 9.00 do 18.00 hod.   Místo: hlavní budova muzea Nově otevřená stálá expozice pro děti.

Planetum Praha

„V pražském planetáriu můžete na největší promítací ploše v republice pozorovat hvězdy, ať je venku tma nebo světlo, jasno nebo deštivo. Kromě toho zde můžete shlédnout filmy promítané na celou oblohu (kopuli s průměrem 23,5 m), které vás doslova obklopí.

HOPÍK - Strakonice

Nové rodinné zábavné centrum s nafukovací překážkovou dráhou, prolézacím centrem, občerstvením, atd.

Výlet - Punkevní jeskyně s jízdou na lodičkách - Blansko

Tip na výlet Punkevní jeskyně s jízdou na lodičkách. Ideálně dojet autem do Blanska na Hotel Skalní mlýn www.skalnimlyn.cz (je už v Moravském krasu) a tam zaparkovat.

Chvalský zámek - Praha

Chvalský zámek – dotek romantiky na samém okraji Prahy. Chcete si vybočit z běžného spěchu všedních dní? Navštivte Chvalský zámek v Praze 9 – Horních Počernicích, malebnou budovu v zázemí Chvalské tvrze, obklopenou několika restauracemi a s bezproblémovou možností parkování.

Výlet naučnou stezkou po stopách trilobita na Hrad Týřov

Zaparkujeme na náměstí s kostelem a vydáme se směrem z obce po modré. Po pravé straně jsou prolézačky pro děti a výběry pro koně. Pokračujeme mezi domky kam nás navede informační tabule a jdeme dál až dojdeme k louce kde končí zástavba a dáme se doprava.

Zahradní železnice Nad Mniší horou - Rakovec

Zahradní železnice nad Mniší horou v Brně-Bystrci je modelovým skanzenem úzkokolejných drah vyskytujících se nejen na území České republiky, ale i zahraničí.

Muzeum Lega - Tábor

Muzeum se nachází v historickém jádru města Tábor, celá výstavní expozice je umístěna v národní kulturní památce na Špitálském náměstí čp. 275. V úžasné historické budově najdete expozici stavebnice LEGO, kdy vlastní výstavní plocha zabírá více než 200m2.

Pohádkový Hrad a Zámek Staré hrady

Pohádkové Staré Hrady jsou domovem mnoha pohádkových bytostí – skřítků, strašidýlek a strašidláků, čarodějů různých kategorií, čarodějnic parádivých, marnivých, ale i pilných a užitečných.

Výlet - Rozhledna na Pepři a okolím Jílového u Prahy

Délka trasy: 8 km Mapa trasy: https://mapy.cz/s/rtta Vhodné pro- kočárky -(sportovní velká kola) - děti cca od 4 let zvládnou samy Parkování: zaparkovat na náměstí v Jílovém u Prahy Rozhledna je vysoká 31 metrů a vystoupáte na ni po 91 schodech.

Skanzen Hoslovice - Středověký mlýn - Strakonice

Tento nejstarší a jedinečně dochovaný vodní mlýn v Čechách najdete nedaleko od Strakonic. Zastupitelstvo Jihočeského kraje schválilo dne 1. března 2005 odkoupení této jedinečné technické památky vodního mlýna v Hoslovicích do vlastnictví Jihočeského kraje a předalo majetek do správy Muzea středního Pootaví Strakonice, které je jím zřizováno.

Strašidelné bludiště Jihlava

Nová zábava, zážitek

Skanzen Rapotín - Šumperk

Vítáme Vás na našich stránkách Zemědělského skanzenu "U Havlíčků" v Rapotíně u Šumperka. V našem skanzenu můžete navštívit Veterán muzeum v netradiční podobě, projdete se procházkou v malém Zooparku a děti zaručeně potěšíte naším bohatě vybaveným Dětským zábavním koutkem.

Naučná - Dobrodružná stezka malého Dobše

Stezka začíná u Muzea Keltů, vede k laténskému pohřebišti, ke Keltskému oppidu, cykloturistickému odpočívadlu, přes lávku podél Cidliny až k Bobrovi do ...